Zažijte runner’s high s listopadovým RUNem

Zažijte runner’s high s listopadovým RUNem

Vychází listopadové číslo RUNu. Dočtete se v něm třeba to, jak se proběhat k běžecké euforii, neboli runner’s high. A co dalšího na 92 stranách najdete?

01_titul_run_06_2015Pokud chcete zlepšovat své časy, potřebujete kromě tréninku vyladit také regeneraci. Proto jsme pro vás připravili článek o tom, jak ji správně dávkovat.

V tréninkových rubrikách se pak dočtete, proč je právě teď dobré zvýšit tréninkové úsilí, jak běhat a neoslabovat si imunitu nebo jak pomocí posilování zvýšit výbušnost.

S profesionální trenérkou a atletkou jsme nachystali článek o běžecké abecedě, k němuž pro vás chystáme také video.

S výkonností vám určitě pomůže také zajímavý aparát – POWERbreathe. Otestovali jsme, jak se s jeho pomocí dají posílit dýchací svaly.

Několik článků tradičně připravili elitní běžci. Radek Brunner napsal vynikající reportáž z legendárního Spartathlonu. Pavel Paloncý vám poradí, kde se proběhnout na krásných trasách v Bílých Karpatech.

S Lukášem Bauerem, stříbrným medailistou z olympiády, jsme spustili seriál o běžeckém lyžování. A samozřejmě nesmíme zapomenout na velmi oblíbený triatlonový seriál ironmana Petra Vabrouška.

V rozhovoru jsme vyzpovídali Jana Franckeho, který se věnuje triatlonu a ultratrailům. Běžel například 700 kilometrů dlouhý zimní závod v americkém Yukonu, kde ho pronásledovali halucinace a vlci.

Ve výbavě jsme se tentokrát zaměřili na trailové botky. Jak vybírat tréninkové? A jak závodní?

Ve výživě jsme hledali živiny podle potřeb jednotlivých orgánů a tkání, v rubrice Zdraví jsme se podívali na záněty. Věděli jste, že některé člověku pomáhají?

V rubrice Rungirl jsme s nadhledem napsali o tom, co dělat, když chlap žárlí na běh. V historickém okénku jsme zavzpomínali na Michaela Johnsona.

Listopadový RUN vychází 22. října.