5 důvodů, proč si musíte přečíst dubnový RUN!

Dubnové číslo časopisu RUN je již na stáncích! 100 stran je opět nabitých těmi nejzajímavějšími informacemi z běžeckého světa! Vybrali jsme pro vás 5 článků, kvůli kterým si nesmíte toto číslo nechat ujít! 

MINIMUM KILOMETRŮ, MAXIMUM VÝKONU

Možná nemáš dostatek volného casu na naběhávání velkých objemů kilometru, možná se navýšení kilometráže nelíbí tvým kloubům. Jak tedy postupovat, když chceš přesto ze sebe dostat maximum?

ZELENÉ VITAMÍNY NA PŘELOMU JARA

Z domácí zeleniny a ovoce už v tomto období moc prospěšných látek nezískáš, a přitom jsou právě teď vitamíny a další rostlinné látky tolik potřeba. Naštěstí je můžeš snadno získat vlastními silami a s minimálními náklady.

RADEK BRUNNER: ULTRA MUSÍŠ MÍT ZE SRDCE RÁD

Když jsme domlouvali tohle naše povídání, reagoval Radek Brunner lehce rozmrzele, až uhýbavě. Že prý teď stejné není moc o čem povídat. Nakonec přece nedokázal úspěšný Český ultramaratonec skrýt, že běhání má navzdory všem. Protivenstvím z poslední doby pořád moc rád.

JAK SE VYHNOUT ÚNAVOVÉ ZLOMENINĚ

Malá prasklinka v kosti, která nevzniká následkem úrazu, ale přetížením to je únavová zlomenina. Mezi běžci zdaleka není neobvyklá, a protože tě její případná léčba vyřadí z tréninku na dlouhou dobu, je rozhodně lepší se jí vyhnout. Co pro to můžeš udělat?

TRÉNUJ VE SPRÁVNÉ INTENZITĚ! Rozdíly v tréninku na půlmaraton a maraton

Maraton, nebo půlku? At už zvolíš kteroukoliv z těchto výzev, poctivá příprava je pro její úspěšné zvládnutí základ. Ale pozor: při sestavování tréninkových plánu nezáleží jen na tom, jakou vzdálenost poběžíš, ale i na předpokládané době, kterou strávíš na trati.