5 důvodů, proč si přečíst zářijový RUN magazine

Zářijové vydání RUNu už je na stáncích. 100 stran je opět nabitých těmi nejzajímavějšími informacemi z běžeckého světa! Vybrali jsme pro vás 5 článků, kvůli kterým si nesmíte toto číslo nechat ujít!

HIIT VS. Objemový trénink

Co víc nakopne tvou výkonnost? Intenzivní intervalový trénink nebo kontinuální dlouhodobá zátěž? Oba přístupy k tréninku mají své pro a proti. Přečti si, který trénink je pro tebe nejefektivnější.

Ostruha patní

Běhej efektivně a bez bolesti. Bolest paty je jedním z nejčastějších běžeckých zranění. Ostruha patní postihuje až 15 % populace. Pokud po ránu nemůžeš na patu došlápnout či tě bolí při dlouhém stoji a sedu, přečti si, co je za potřebí, aby ses bolesti nejen zbavil, ale zranění předcházel.

Jak správně trénovat, když pracuješ na směny?

Skloubit trénink s prací není vždy snadné. Obzvlášť pokud pracuješ na směny nebo se systémem krátký – dlouhý týden. Lze pak využívat běžně dostupné tréninkové plány nebo je přístup nutné upravit?

Polykač kilometrů: Srdcaři, neo feťáci?

Asi každý běžec zažil období, kdy naběhal více kilometrů než obvykle. Objemová příprava je přece běžnou součástí běžeckého tréninku. Kdy ale začíná běžecká závislost, která se smysluplným běžeckým tréninkem nemá již nic společného?

Bezlepková strava: opravdu tě zrychlí?

My běžci bychom občas udělali cokoliv, abychom běhali rychleji. Je omezení lepku jedním z nástrojů, který nám zaručí více energie, méně únavy a úbytek hmotnosti?