Zimní dvojčíslo: prosinec 2014 / leden 2015

Zimní dvojčíslo: prosinec 2014 / leden 2015

Hledejte na stáncích.
Hledejte na stáncích

Zatímco běžný život v prosinci zrychluje, protože je potřeba všechno připravit na vánoční svátky a uzavřít obchodní rok, ten běžecký zpomaluje. Nastal čas věnovat se pomalému běhu a naběhávání vysokých objemů. Tomu jsme přizpůsobili také jeden z hlavních tréninkových materiálů.

Ten druhý se věnuje běhu na páse, protože v zimě zkrátka přicházejí dny, kdy se vyběhnout nedá, ať už kvůli počasí nebo smogu.

Prosinec je také ideální dobou k bilancování uplynulého roku. Opět jsme hledali nejkrásnější závod sezony, běžce roku, objev roku nebo třeba „Dobrý čin roku“. V rámci této rubriky si můžete přečíst rozhovory s Evou Vrabcovou Nývltovou, Kriistinou Mäki či Davidem Chrištofem.

V rubrice výživa se dočtete, jak vám pomůže oxid dusnatý, ve zdraví jsme se zaměřili na téma únava – kdy pomáhá a kdy je jí příliš. Na 92 stránek se toho samozřejmě vešlo daleko víc, nechybí historické okénko, reportáž ze zahraničního závodu (TCS Amsterdam Marathon), test (mikina Craft) ani další pravidelné rubriky jako Dotazník, triatlonový koutek Petra Vabrouška nebo tip na běžecké hory, který napsal Pavel Paloncý.