Podzimní listopadové číslo RUN magazinu je na stáncích!

Listopadové vydání časopisu RUN je již na stáncích! Přinášíme vám 5 nejzajímavějších článků, kvůli kterým byste si RUN určitě neměli nechat ujít. 

Listopad, čas nových začátků

Normální lidé si nové začátky obvykle spojují s Novým rokem, ti školou povinní možná ještě se zářím. V případě běžců je však měsícem nových začátků jednoznačně listopad. Právě tady se totiž pokládají základy pro formu na příští sezónu. Jak tedy do přípravy vykročit co nejlépe?

Blátem na plný plyn

Rozmary počasí – ráno mlha a rosa, v poledne pohoda, večer zima. K tomu časté dešťové přeháňky, vítr všech stupňů, bláto, bahno, spadané listí, kluzké kořeny a další podzimní „sajrajty“. Jak na nich běhat bezpečně a efektivně?

Desítka pod čtyřicet naslepo

Představ si to, zaběhnout desítku pod čtyřicet minut. Tempíčko patnáct kilometrů v hodině, to už se přece nechá šlapat. A když už v tom snění budeš, přivři oči. Rázem ti naskočí základní představa o stálém rozpoložení zrakově postižených, kteří „hoblují“ tuto snovou metu rekreačních běžců závod co závod.

Na půl cesty mezi chůzí a během

Chceš běhat? Tak začni chůzí a poté přejdi na indiánský běh. Tuhle větu slýchají začátečníci běžně, a pro řadu dnešních běžců už je to typický způsob, jak začali svoji běžeckou kariéru. Jenže i indiánský běh má svá pravidla, která z něj činí efektivní způsob rozvoje vytrvalosti.

Dokončit znamená zvítězit!

Tolik emocí koncentrovaných do jednoho místa! Tolik bolesti! Tolik euforie! Havajský Ironman 12. října opět ukázal, jak výjimečnou sportovní událostí je. A že dalece překračuje hranice triatlonového světa. Přečti si reportáž psanou přímo v Koně.