První RUN letošního roku je na stáncích

První vydání časopisu RUN v letošním roce je již na stáncích! Přečtěte si pět důvodů, proč byste si ho rozhodně neměli nechat ujít!

Efektivní cesty pro tvůj výkonnostní růst

Když chceš vystavět běžeckou formu, budeš potřebovat řadu speciálních nástrojů v podobě různých typu tréninku. Sestavili jsme pro tebe jejich stručný́ přehled, jak je zkombinovat, aby nová běžecká sezóna stála za to!

Pohled ortopeda: Klouby potřebují pohyb

Neběhej, zničíš si kolena! Tuhle vetu sice slýchají běžci často, do pravdy má však zatracené daleko. Paradoxně platí, že v případě nejčastějšího kloubního onemocnění, artrózy, je pohyb tou nejlepší prevencí. Přečti si, jak můžeš své klouby účinně ochránit.

Manuál pro běžecké novice

Máš za sebou pětku i desítku a věříš, že nastala ta správná doba posunout se dál? Jako další logickou výzvu vidíš půlmaraton? Jenže stejně jako desítka nejsou dvě pětky, tak ani půlmaraton nejsou dvě desítky a kilometr navíc. Přečti si, jak se efektivně připravit na svůj první půlmaraton.

Rozhovor s Vítem Šlesingrem

Zaujala tě první část rozhovoru se „sporthackerem“ Vítem Šlesingrem v minulém vydání RUN magazinu? Nyní přinášíme jeho druhou polovinu. Přečti si inspirativní rozhovor o otužování, bolesti a motivaci.

Přiveď intervaly k dokonalosti díky moderní technice

Intervalové tréninky jsou jedním ze základních kamenu v přípravě atletů. V našich končinách se o jejich propagaci zasadil zejména Emil Zátopek, a i přes to, že dnes jsme s výzkumem postoupili o mílové kroky, intervaly jsou s námi stále. Jak ti s jejich využitím muže pomoci sporttester?