CIRCLE, aneb Jeden běh nestačí!

CIRCLE, naprostá novinka v běžeckejch termínovkách, si svoji premiéru zažije v srpnu. Vyzpovídali jsme organizátora Jana Hejdu, abychom vyzvěděli úplně všechno o novince, která slibuje nejen sportovní výkon, ale i spoustu zábavy s partou.

Honzo, o CIRCLU mluvíš jako akci, která tu ještě nebyla. V čem je CIRCLE jinej?

CIRCLE totiž není jen o závodění samotným. Je především o aktivním trávení volnýho času s partou kamarádů v nedotčený přírodě, kterou lokalita Ralska nabízí. CIRCLE je vlastně něco na pomezí závodu a festivalu. S oblibou mu v kanclu pracovně říkáme “tábor pro dospělý”. Na jednu stranu musí běžec podat sportovní výkon, aby nepotopil svůj tým, přeci jen jde pořád o závod! Na druhou stranu je koncept závodu postavenej tak, aby týmovost a uvolněná atmosféra v CIRCLE kempu hrála stejně důležitou roli jak běh samotnej. A to je právě ten rozdíl a unikátnost oproti všem ostatním týmovejm závodům. U nich mi právě samotná týmovost a společně strávenej čas chybí. Většina štafetovejch závodů se běží z místa na místo a lidi musí mezi úseky různě přesouvat. To na CIRCLU odpadá. Všechny tři okruhy startují z jednoho místa, z našeho CIRCLE kempu. Díky tomu je v zázemí hromada času na nejrůznější formy doprovodnýho programu, kultury, kreativního vyžití, a především interakce mezi týmama navzájem. Jak bylo řečeno v úvodu, bude to běžeckej festival!

Na jakým principu CIRCLE funguje? Jak se běžci na trati střídají?

Podstatou celýho závodu jsou už zmíněný 3 různě dlouhý okruhy vycházející z jednoho místa – CIRCLE kempu. V případě kompletního týmu, tedy 8 členů, se běžci pravidelně na okruzích střídaj a každej z týmu si vyzkouší každej ze 3 okruhů, tj. běžci se střídaj po 8 okruzích. Závodník, kterej bude štafetu rozbíhat, poběží 1., 9. a 17. etapu. Nejdřív vystartuje první běžec na 1. okruh, po něm převezme štafetu druhej běžec na druhým okruhu, předá třetímu, kterej vyběhne na třetí okruh, čtvrtej člen vyrazí zase na první okruh a takhle se budou úseky střídat, až si každej oběhne všechno. Celkem teda 24 úseků a 24 různejchch běžeckejch dobrodružství pro každej tým. Minimální velikost týmu jsou 4 závodníci, potom je to samozřejmě větší běžecký sousto.

Proč při výběru lokality padla volba právě na Ralsko?

Ralsko je překrásná část naší země, která je ale v porovnání s jinýma lokalitama poměrně neznámá. Díky tomu, že ji nenavštěvuje tolik turistů, je tu božskej klid a pro běžce hotovej ráj. Krásný singletraily mezi skálama, lesní cestičky, výhledy na majestátní Ještěd a spoustu dalšího. Navíc je Ralsko dobře dostupný. Například z Prahy jsi tam zhruba za hodinku.

Jakou celkovou vzdálenost budou muset běžci na CIRCLE zvládnout? Znáš už přesnou délku okruhů?

Celkem to vydá na cca 27 kilometrů. Finální podobu okruhů ještě ladíme, aby to byl opravdu co největší běžeckej zážitek. Okruhy budou měřit zhruba 7,5 km, 8,5 km a 11 km a mezi nima bude mít každej závodník dost času na odpočinek. Každej okruh povede jinudy a nabídne jinej zajímavej profil, ať už převýšením nebo převýšením. Jeden z nich je třeba vyloženě kochací výběh, další zas lahůdka pro trailový nadšence i s nějakou tou technickou pasáží. Co je ale jasný – trasy jsou z 90 % po měkkym povrchu a běžci všech výkonností a preferencí si přijdou na svý. Pokud teda zrovna nemáš v oblibě rozpálenej asfalt ve městě 🙂 Pro koho je CIRCLE určen? Zvládnou ho i začínající běžci? 

Beze všeho! 27 kilometrů se někomu může zdát moc, ale počítej s tím, že to běžci nakrouží na třech okruzích během celýho víkendu. Než se vydáš na další okruh, musí nejdřív svuj úsek oběhnout zbytek týmu, takže ty můžeš mít klidně několikahodinovou pauzu, během který se o tebe v CIRCLE kempu postaráme. Regenerace, masáže, chill-out zóna atd. CIRCLE je díky tomu vhodnej fakt pro všechny od běžců začátečníků až po “chrty” kteří pojedou do Ralska urvat premiérový vítězství. Koncept závodu je hlavně skvělou příležitostí pro firmy, který ho můžou využít jako teambuilding nebo neformální networking s obchodníma partnerama.

Zmiňuješ firmy. Spousta firem hledá zpestření pro své zaměstnance a CIRCLE se zdá bejt zajímavou volbou. Co všechno může nabídnout?

Každej už byl 8x na motokárách a 12x na únikovce. CIRCLE nabízí neotřelej firemní teambuilding za 20 tisíc korun s organizací od A až do Z. Ať už to bude benefit pro zaměstnance, originální způsob utužování kolektivu, neformální setkání s klienty nebo networking v netradičním prostředí, věřím, že na takovou akci účastníci jen tak nezapomenou. Výhledově připravujeme i firemní balíčky s úplným fullservisem, v jehož rámci tým bude mít k dispozici i stany, vlastní občerstvení a další služby.

Startovný se může na první pohled zdát vysoký, co všechno teda obsahuje?

Ve startovným jsou samozřejmě standardní věci, na který je člověk zvyklej z jiných závodů. Ale především je v tom zahrnutý celovíkendový dobrodružství, takovej běžeckej festival nebo tábor pro dospělý. Doprovodnej program bude opravdu bohatej, odstartuje už v pátek a skončí v neděli. Ve startovným je zahrnutý ubytování a parkování – v kempu bys taky za stan a auto platil. CIRCLE kemp nabídne špičkový služby a sociální zařízení na vysoký úrovni. A v neposlední řadě je to balíček s tričkem a čelenkou CIRCLE.

Můžeš být s doprovodným programem trochu konkrétnější?

Na našem webu a Facebooku už jsme některý body programu odhalili. Doprovodnej program ladíme do ročníkovýho tématu, který se bude každej rok měnit. Premiérovej ročník se ponese v duchu trampingu. Má u nás obrovskou tradici, vyrostly na něm celý generace a je svym způsobem každýmu z nás blízkej. Trampové maj blízko k přírodě, která je i pro nás hodně důležitá. A tím se dostáváme k tý neběžecký části celýho víkendu. Zatímco tvůj parťák z týmu bude ukrajovat kilometry na trase, ty si můžeš se zbytkem týmu zajít na koncert legendy českýho country – Tomáše Linky, kterej je spojovanej třeba s notoricky známýma Fešákama či Greenhorns. Pak se můžeš těšit na tematicky laděnej stand-up výstup v podání Underground comedy. V plánu je pět lekcí jógy v přírodě a romantický duše třeba nadchne pozorování hvězd. Probíhat budou zároveň různý sportovní soutěže, miniturnaje, tvůrčí činnosti v podobě malování týmovejch vlajek, kreativní workshopy a spoustu dalšího. Budu se opakovat – zkrátka tábor pro dospěláky!

Ambasadory jsou bratři Svobodovi, předpokládám, že sestaví tým?

Kluky nadchnul koncept celýho závodu. Chtěli být jeho součástí a už jsou i přihlášený. Představí se se svým týmem Kalokagathia aliance a rovnou vyhlásili útok na premiérovej triumf. To je dobrá motivace pro všechny borce, co by si s nima chtěli porovnat síly.

Kolik už je na CIRCLE přihlášeno týmů?

Startovka se postupně plní. Na webu máme rozhovor s historicky prvním CIRCLE týmem. Alena přihlásila svý bývalý spolužáky z gymplu, pro tým Atleti 89 tak CIRCLE bude netradičním třídním srazem. Dál jsou přihlášeni kluci Svobodovi, několik štafet lékáren Dr. Max, který si na CIRCLU udělaj sportovní teambuilding, tým složenej z běžců známejch z Facebooku a Instagramu, kterej povede Verča z blogu Jeden měsíc běžce… A další týmy rychle přibejvaj. Dokonce už máme první zahraniční štafetu. A rovnou z Ameriky! Do konce února je možný se přihlásit za nejlepší cenu, která teď dělá 20 000 korun za tým. Od března do konce května to bude za 24 tisíc a od června pak za 28 tisíc. Myslíme i na ty, kterým zatím chybí lidi do party, pro ty je na Facebooku vytvořená skupina CIRCLE – Týmování. To je taková burza lidí a týmů 🙂

Text: Vojtěch Herout | Foto: Shutterstock