4+1 důvodů, proč si přečíst červnový RUN!

Červnové vydání RUNu už je na stáncích. 1OO stran plné horkých novinek a nejdůležitějších informací z běžeckého světa! Vybrali jsme pro vás 4+1 článků, kvůli kterým si nesmíte toto číslo nechat ujít!

7 NÁPOJŮ PRO LEPŠÍ SPALOVÁNÍ TUKŮ 

Pitný režim je při hubnutí důležitý, nemusí to však být jen voda. Existují i zcela přírodní nápoje, které dokáží podpořit spalování tuků, a mohou ti tak shazování nadbytečných kilogramů usnadnit. A díky své chuti také zpříjemnit. 

3 ODSTÍNY ÚNAVY 

Únava je pocit, který nám může plést hlavu, ale může to být i informace, která nám dá vodítko k našemu dalšímu směřování. Každý vnímá únavu jinak a každý se s ní vyrovnává maličko jiným způsobem. Lze tento poměrně hodně subjektivní pocit využít v tréninku? 

PROČ NIKDY NEBUDU JAKO ZÁTOPEK 

Běháme, chceme se zlepšovat, zároveň ale tušíme, že i kdybychom trénovali jako Emil Zátopek, nikdy olympiádu nevyhrajeme. Čím to je? Co dělí hobíky od elitních závodníků? Zjišťovali jsme to na vlastní kůži v ordinaci MUDr. Jiřího Dostala, vedoucí lékaře Centra sportovní medicíny. 

TAJEMNÉ VÁBENÍ VRCHOLŮ. PROČ VYZKOUŠET BĚHY DO VRCHU?!

Kopce probouzejí v lidech touhu. Touhu se navzdory nepohodlí vyškrábat na vrchol a s pocitem vítězství shlédnout do kraje. Jako by se tam nahoře koncentrovala do jediného bodu veškerá síla a nádhera okolní přírody. Ale proč vlastně na kopce chodit, když tam můžeš běhat? 

DOBA UHLÍKOVÁ. MASTNÉ PLACEBO I PÉRA V NOHÁCH.

Karbon si podmaňuje běžecký svět. Málokterý špičkový vytrvalec si dneska troufne postavit na start závodu bez bot s prvky z uhlíkových výlisků, móda se pochopitelně šíří i mezi rekreační běžce. Má ale tento bezpochyby zajímavý trend až takový význam? A pro každého?