5 důvodů, proč si musíte přečíst červencový RUN!

Červencové číslo časopisu RUN je již na stáncích! 100 stran je opět nabitých těmi nejzajímavějšími informacemi z běžeckého světa! Vybrali jsme pro vás 5 článků, kvůli kterým si nesmíte toto číslo nechat ujít!

NENECH SE SPÁLIT

Sluníčko je fajn, ale někdy je ho prostě moc. Když se tedy v létě vydáváš na

delší běhy, je potřeba se chránit před spálením. A pokud běháš na dovolené u moře či v horách, platí to dvojnásob.

SANIA SOROKIN. MR. ULTRA

Podobně jako sprinterskou planetu kdysi ovládl Usain Bolt, světovou ultrascénu si podmaňuje Aleksandr Sorokin. Čtyřicetiletý litevský ultramaratonec přepisuje jeden rekord za druhým, naposledy uběhl 100 km na dráze za 6:05 hodiny. V exkluzivním rozhovoru pro RUN jsme se snažili přijít na vrub jeho úspěchům.

JAK TRÉNOVAT V HORKU

V léte bývá horko, někdy dokonce sakra velké. A když je horko, trénink je to poslední, po čem člověk touží – spíš se snaží někam zalézt a moc se nehýbat. Jenže tělo se naštěstí přizpůsobí skoro všemu, a správně pojatý trénink v horku může tvou výkonnost výrazně posunout vpřed.

PROCÍTĚNÝ TRÉNINK. ZLEPŠÍ TECHNIKU A ZBAVÍ TĚ STRESU

Jen tak si běžíš, na nic moc nemyslíš, všechny starosti a špatné myšlenky odplynou pryč a ty se jen vznášíš lesem a krajinou. Takové proběhnutí přinese nejen vytrvalostní efekt, ale i úžasnou relaxaci. Stejně dobře ti ale k odreagování poslouží soustředění se na techniku či reakci těla na zátěž.

JE TI HORKO? PIJ!

Běžíš po rozpáleném asfaltu, jazyk se ti lepí na patro, nohy se sotva vlečou a celé tvoje tělo křičí: Pít! Pít! Pít! A přesně to je také ten nejlepší nápad. Čím ale při zátěži nejlépe svlažit hrdo a kolik toho vypít, aby ses nestal ztěžka se valícím barelem vody?