5 důvodů, proč si musíte přečíst záříjový RUN!

První poprázdninové číslo je již na stáncích! 100 stran je opět nabitých těmi nejzajímavějšími informacemi z běžeckého světa! Vybrali jsme pro vás 5 článků, kvůli kterým si nesmíte toto číslo nechat ujít!

KOLIKRÁT TÝDNĚ NA TRÉNINK? POHLED FYZIOTERAPEUTA

Kolikrát týdně je důležité trénovat? Kolikrát je naopak moc? Jak dávkovat zátěž po delší pauze způsobené jakoukoliv zdravotní komplikací? A co s tebou udělá nárazová aktivita, tedy když třeba jednou za několik týdnů absolvuješ výběh, náročný horský výšlap nebo závod bez dlouhodobé a systematické přípravy.

CESTA K RYCHLÉ DESÍTCE

Někdo by možná řekl „jenom desítka“, ale dostat se na této trati na hranice svých možností může být pro leckoho větší výzva než uběhnutí maratonu. Co můžeš právě teď udělat pro to, abys na podzim na této trati zazářil?

VLÁKNINA JE KLÍČ KE ZDRAVÍ

Nedostatečná konzumace vlákniny je jedním z největších problémů tzv. západního stravování. Kolik jí vlastně potřebujeme? Jak ji získat? A jak její příjem načasovat, aby nám to co nejméně narušovalo běžecký trénink?

RESTART STAŘENKY. ANEB JAK SE DĚLÁ TRÉNINK PŘESNĚ NA MÍRU

Jak tě může výkonnostně posunout, když ti udělá tréninkový plán na míru někdo, kdo tomu opravdu rozumí? A proč je důležité takový trénink stavět na výsledcích zátěžového testu?

5 PRAVIDEL PRO BĚH S VYSOKÝM KREVNÍM TLAKEM

Naměřili ti vysoký krevní tlak? Dobrá zpráva je, že pravidelný pohyb ti může výrazně pomoci s jeho návratem do přijatelných hodnot. Zároveň ale platí, že pokud trénink uchopíš nesprávně, můžeš svému zdraví naopak ublížit.