5 důvodů, proč si přečíst prosincový RUN

Vánoční vydání RUNu už je na stáncích. 1OO stran plné novinek a nejdůležitějších informací z běžeckého světa! Vybrali jsme pro vás 4+1 článků, kvůli kterým si nesmíte toto číslo nechat ujít!

NOVÝ POHLED NA OBJEMOVÝ TRÉNINK

Často slýcháme, že objemy jsou základ, na kterém teprve můžeme začít stavět svou výkonnost. Přesto je ale právě toto oblast, ve které běžci často chybují. Jak  tedy objemy běhat správně a proč jsou vůbec tolik potřeba?

7 TIPŮ, JAK O VÁNOCÍCH NEPŘIBRAT

Vánoce jsou strašák pro všechny, koho trápí nějaké to kilo navíc – ostatně průměrný Čech přibere během svátků 2–3 kilogramy. Jak to tedy udělat, abychom o těch letošních neviděli zlaté prasátko výhradně při pohledu do zrcadla?

Zdražuje prostě všechno. JAK TO BUDE SE STARTOVNÝM?

Inflace sice hýbe s cenami téměř všeho, běžeckých závodů se to ale naštěstí dotkne málo. „Servis pro běžce snižovat nebudeme a jestli zdražíme, tak jen mírně,“ tvrdí pořadatelé. I jim sice komplikuje zdražování život, startovné prý ale budou zvyšovat jen o nezbytně nutnou částku.

BĚŽECKÁ ZIMA. JAK JI PŘEŽÍT VE ZDRAVÍ?

Nejdůležitější pravidlo tréninku zní: vždy je třeba především doběhnout v pořádku domu. A právě v zimě bývá tohle kvůli nástrahám počasí obtížnější než jindy. Jak se tedy s nástrahami zimní běžecké přípravy co nejlépe vypořádat?

KDO OPRAVDU JSME….Když běžci nacházejí sami sebe.

Běhání není jen o osobních rekordech, o hezké postavě nebo jiné vnější motivaci… Může nám toho dát mnohem víc – ukázat nám, kdo opravdu jsme.