Jistota v terénu pro profíka i hobíka, to jsou ASICS GEL–TRABUCO 10

Boty ASICS GEL-TRABUCO byly už od své první verze sázkou na jistotu. Žádné rychlé rakety, ale zato spolehlivý parťák, který tě podrží i v nejtěžším terénu a dodá ti vysokou míru pohodlí a jistoty při tréninkových bězích libovolné délky. Jak si vedl model s číslovkou 10?

Jedná se o již 10. řadu trailové boty nejznámější japonské běžecké značky. Jde o model objemový (tréninkový), pronační a s dropem 8 mm (12 mm špička a 20 mm pata).

Na první pohled zaujme svoji svítivě oranžovou barvou, což může být vhodné především při horších viditelných podmínkách z bezpečnostního hlediska. Špička boty i okolí šněrování je pogumované pro delší životnost v náročném terénu. Svršek prošel oproti předešlému modelu 9 největší změnou a byl to jednoznačně krok kupředu. Je ze speciální síťoviny, která tě bude bezpečně izolovat od zevního prostředí, ale zároveň díky nepatrným pórům bude noha dýchat. 

Když si vezmeš botu do ruky, mile tě překvapí svoji nižší vahou. Výrobce uvádí 305 g, což je na trailovou tréninkovou botu příjemné ponížení. Při navlékání uvítáš praktické očko v patní části. Na vršku jazyku objevíš „garáž“ pro tkaničky, do které můžeš bezpečně schovat uzel, takže nehrozí jeho povolení ani zachytávání klacíků do kliček. Super vychytávka, kterou známe i u jiných modelů této značky. Jak již jsme u modelů ASICS zvyklí, tak i zde je přední část boty určena spíše pro širší chodidla a pata je krásně usazena.

Skvělý záběr v blátě i na kamenech

Podrážka je totožná s modelem číslo 9, ale to je dobře, protože rozhodně byla jeho největším pozitivem. Vzorek boty má výrazné vícesměrné výstupky, převážně ve směru běhu, a podešev navíc skvěle spolupracuje se svrškem. Díky tomu máš jistou trakci v bahně, sněhu nebo lesním terénu, ale bota tě bezpečně podrží i na výrazných terénních nerovnostech či v traverzech svahů. Vzorek není přehnaný, takže při kratším přeběhu po asfaltu neucítíš výraznější diskomfort. 

Na povrchu jednotlivých gripů vzorku boty je navíc drobná struktura, kterou oceníš například při běhu v tvrdším terénu, kdy ti zajistí jistý došlap i odraz i na hladkých kamenech. Bota krásně drží a chodidlo necítí drobné nerovnosti podkladu. Jistotou u značky Asics je výrazné tlumení, které příznivcům minimalistické obuvi přijde přehnané, ale u objemovky – proč ne? Celkově je bota vyšší, ale na stabilitě v terénu rozhodně neztrácí. 

Trabuco 10 splňuje všechny atributy, které očekáváme od tréninkové trailové boty – stabilitu, odolnost a kvalitní podrážku. Kromě běhu ji navíc oceníš i při turistice.

Co uvádí výrobce

ASICS GEL–TRABUCO 10

Desátá řada špičkové trailové boty je vybavena podpůrným systémem DUOMAX® pro větší stabilitu. Ochranná deska pomáhá zachovat pružnost podešve a chránit chodidlo. Podešev z gumy ASICSGRIP™ je vybavena postranními výstupky pro lepší přilnavost. Tlumení zajišťuje mezipodešev FlyteFoam a GEL v zadní části. 

Hmotnost: 305 g

Cena: 3 499 Kč