Květnové číslo je venku! Připrav se na léto s RUNem!

Květnové číslo časopisu RUN je již na stáncích! 100 stran je opět nabitých těmi nejzajímavějšími informacemi z běžeckého světa! Vybrali jsme pro vás 5 článků, kvůli kterým si nesmíte toto číslo nechat ujít!

HLEDÁME NEJLEPŠÍ BOTY JARA 2022

Tradice by se neměly porušovat, a proto i letos přinášíme velký test běžeckých bot. Hodnocení zkušených testeru má jasný cíl: usnadnit orientaci v letošních novinkách a pomoci ti vybrat boty přesně pro tebe. A to i přesto, že doba rozhodně není jednoduchá.

OD CÍLE K DALŠÍMU STARTU. JAK TRÉNOVAT PO ZÁVODĚ?

A je to za tebou – právě si proťal cílovou pásku závodu. Je to konec jednoho snažení, ale zároveň i začátek nějakého dalšího. Právě v tuto chvíli se už totiž začínáš připravovat na závod příští. Jak do dalšího tréninku vykročit co nejlépe?

MUŽI vs. ŽENY ODLIŠNÁ PRAVIDLA SPORTOVNÍ V¯ŽIVY

Odlišná stavba těla i hormonální nastavení – to jsou hlavní důvody, proč mužské a ženské tělo funguje v některých aspektech odlišně. Obě pohlaví proto mají i rozdílné nároky na výživu, což se týká i té sportovní.

CHODIDLA JAKO SLABIKÁŘ

Mozoly vnímáme jako hmatatelný důkaz težké ruční práce, třeba na poli či od krumpáče při výkopech. Bežcům se pochopitelně kupí nejrůznější otlaky na chodidlech. A mohou o našem běhání vypovídat. Některá bebíčka mají velice snadno odstranitelno příčinu, úplně zanedbávat je se přitom taky nehodí.

CESTA K MARATONSKÉMU OSOBÁKU PÁR TIPŮ PRO DEN D

Pokud jsi na maraton dobře připraven, je tvoje forma pilíř, o který se můžeš s důvěrou opřít. Pokud ale nepřidáš ještě jeden pilíř v podobě úspěšné závodní taktiky, může se tvoje snaha o top výkon zcela zhroutit. U maratonu to přitom platí mnohem víc než u jiných distancí.