Letní dvojčíslo je již na stáncích!

Nové letní číslo je již na stáncích! Již tradičně v létě vychází dvojčíslo pro červenec a srpen. Dvojčíslo nabušené články plné tipů, informací, rozhovorů a mnohem více z běžeckého světa. Přečti si ochutnávku, co na tebe v nejnovějším RUNu čeká!

KLÍŠTĚTI NEUTEČEŠ

Možná máš pocit, že vlastně přírodou vůbec neběžíš, tak proč se chránit. Jenže stačí okamžik. Třeba když na cyklostezce uhneš cyklistům hodně ke kraji, zavadíš lýtkem o stéblo trávy, a zrovna na něm sedí klíšte. A máš ho.

VYSOKOHORSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ: NOVÝ I IMPULS PRO TVOU VÝKONNOST

Pokud zrovna přemýšlíš nad tím, kam vyrazit na dovolenou, aby sis tam nejen odpočinul, ale zároveň si tam I zlepšil sportovní výkonnost, tak pro tebe mám skvělý tip: jed do vysokých hor. Taková dovolená se tak pro tebe může stát zároveň vysokohorským soustředěním.

HIMALAYAN XTRI: Z TROPU DO SNĚHU A ZPĚT

Jedním z mých sportovních snů vždy bylo I zdolání nějaké osmitisícovky. Ale vím, že to je běh na dlouhou dobu. Nezbytná aklimatizace, čekání na počasí… a já mám rodinu, od které na více než deset dnů nikdy neodjíždím. Triatlon v himaláji se tak jevil jako dobrý kompromis…

VÝKON ZAČÍNÁ VE STŘEVECH: JAK STŘEVNÍ MIKROBIOM OVLIVNÍ NÁŠ BĚH

O naší běžecké výkonnosti rozhoduje řada částí těla: svaly, plíce, srdce… ale střeva? Jenže je to tak. Drobní mikroskopičtí obyvatelé střev mají výraznývliv nejen na naše zdraví, ale I na sportovní výkonnost.

TIPY (NE)JEN PRO ZAČÁTEČNÍKY: DOVOLENÁ PLNÁ BĚHU

Co ti naskočí v mysli, když někdo vysloví slůvko „prázdniny“? Většině lidí se vybaví čas dovolených, výletů, cest za poznáváním a také lenošení, válení na plážI, holdování dobrému jídlu a pití, prostě doba nicnedělání. Ale bežcům se vybaví běh. Hodně běhu!