Masážní pomůcky Kine-MAX: Pro dokonalou domácí automasáž

Zkušené ruce maséra nic nenahradí, málokdo však k němu zvládá zajít tak často, jak by potřeboval. Řešením mohou být masážní pomůcky, které výrazně zefektivní automasáž či domácí vzájemnou masáž. Vyzkoušeli jsme čtveřici pomocníků od značky Kinemax.

Ověřenou a určitě užitečnou klasikou je masážní tyč Kine-MAX Radian Massage Stick. Tvarem trochu připomíná váleček na těsto, jen místo válce je mezi rukojeťmi dvanáct otočných plastových kytiček, které lze přeskládat do dvou různých tvarů. 

Velmi praktický je tvar, kdy jsou menší kytičky uprostřed. Tím se vytvoří oblouk, který krásně obejme stehno, lýtko nebo třeba bedra. Skvělé je to v momentě, kdy třeba po tréninku nebo před spaním potřebuješ uvolnit svaly, ale máš minimum času. Kytičky totiž obsáhnou velkou plochu svalu, takže stačí jen pár tahů a máš hotovo. A když je přeskládáš, aby byly největší uprostřed, můžeš se zaměřit na konkrétní bod ve svalu a provést hloubkovou masáž.

Masážní míčky: v jednoduchosti je krása

Co mě z testovaných pomocníků překvapilo nejvíc, to je dvojice masážních koulí Kine-MAX Proffesional Massage Balls. Jednoduché, ale geniální! Jsou to dvě různě velké koule z tvrdého plastu obaleného tenkou vrstvičkou pěny EVA.  Když jimi dlaní koulíš po svalech, dostaneš se krásně hluboko, a přitom stačí vyvinout mnohem menší sílu než při použití prstů. Můžeš tak snadno uvolnit silně zatuhlá místa svalů nebo trigger pointy.

Můžeš se s nimi masírovat třeba s partnerem navzájem, ale umožní ti i opravdu efektivní automasáž: Dlaní jimi můžeš kroužit po svalech dolních končetin či krku a ramen, když míček vložíš mezi svá záda a stěnu, zvládneš dokonale promasírovat většinu zádových svalů a válením míčku ve stoje pod chodidlem zase nádherně uvolníš plantární fascie.

Velmi užitečné jsou ale i masážní dvojmíčky, zvláště hladký Kine-MAX EFX Twin Ball, ale i Kine-MAX Spikey Twin Ball s výstupky. Můžeš je využít například k masáži dolních končetin namísto pěnového válce (skvělé jsou hlavně na oblast lýtek) a s oporou o zeď s nimi nádherně uvolníš svaly podél celé páteře nebo ramena a paže.

A ještě jeden postřeh pro běhající rodiče od trojnásobné matky: Moje děti jsou masážními pomůckami od Kine-MAXu naprosto fascinované a určitě budou i ty tvoje. A když jim ukážeš, co a jak, zvládnou s nimi masírovat i překvapivě účinně. Společnými masážemi tak můžete upevňovat vzájemný vztah a ony se přitom budou učit poznávat svoje tělo, což rozhodně není k zahození. Jen se musíš smířit s tím, že občas strávíš spoustu času hledáním masážních míčků v bedně s hračkami.

Masážní pomůcky Kine-MAX

Radian Massage Stick

Cena: 550 Kč

Proffesional Massage Balls

Cena: 550 Kč

EFX Twin Ball

Cena: 390 Kč

Spikey Twin Ball

Cena: 330 Kč

Více na shop.kine-max.cz