Na co se těšit v dubnovém RUNu

Velikonoční vydání časopisu RUN je již na stáncích! Přinášíme vám 5 nejzajímavějších článků, kvůli kterým byste si RUN určitě neměli nechat ujít. 

Jak trénovat, když ti zruší závod?

Je to věc, se kterou jsme se už tak nějak naučili počítat: Připravuješ se na závod, ladíš formu, a najednou ti ho zruší. Jak na to reagovat z pohledu tréninku a dalších plánů? Záleží na tom, v jaké fázi přípravy jsi, a také na způsobu tvého treninku.

Zvedni se ze židle! Aspoň 2x za hodinu!

Já jsem aktivní, já běhám! Tak běžci často reagují na zprávu o škodlivosti sedavého způsobu života. Jenže dlouhé sezení má na tělo tak negativní účinky, že je hodinka běhu denně nevyrovná.

Posilovna pro běžce

Doby, kdy běžcům stačilo pouze běhat, jsou minulostí. Když chceš efektivně trénovat a vyhnout se zranění, je zapotřebí komplexní přístup a posilovna je jeho neoddělitelnou součástí. V této rubrice tě fyzioterapeut a triatlonista Petr Soukup provede nejvhodnějšími cviky pro běžce. Dnes je na řadě výskok na bednu.

Velikonoční dobrůtky nejen pro běžce

Dopřát si o Velikonocích sváteční jídlo, a přitom se neprovinit proti zásadám sportovní výživy a nenarušit tak svůj trénink? S recepty od Running Cheffa žádný problém!

10 pravidel pro bezbolestné běžecké začátky

Ačkoli doba covidová přináší více negativních zpráv než pozitivních, přesto se objevují i ty optimistické. Například ta, že stále více lidí objevuje kouzlo běhu. To je skvělé, jenže přílišné nadšení spolu s nedostatkem relevantních informací může přinést řadu problémů, zejména těch zdravotních.