Najdi svou rychlost, vyzývá Nike v novém projektu

Najdi svou rychlost, vyzývá Nike v novém projektu

Značka Nike připravila nový letní projekt, ve kterém vyzývá běžce po celém světě, aby přes prázdniny trénovali rychlost a 30. srpna zaběhli svou nejrychlejší míli.

Projekt vyvrcholí ve stejný den, v jaký se v předchozích letech konal závod We Run Prague. Nike však nedávno oznámil, že letos pražský závod pořádat nebude a připraví jiný projekt. Tím je právě „Find Your Fast“.

„Nike ví, že rychlost je důležitá skoro ve všech sportech, proto se spojil s nejlepšími atlety světa a jejich trenéry, aby pomohl všem sportovcům ke zlepšení. Nike zve běžce, aby se zúčastnili této výzvy za rychlost přes aplikace Nike+ Run Club a Nike+ Training Club,“ stojí v tiskové zprávě.

Právě ve zmíněných aplikacích pro chytré telefony najdou běžci nový osmitýdenní tréninkový plán. Ten obsahuje tréninky, motivační hudbu a tipy od trenérů, jak být lepší a rychlejší. Jmenuje se Find Your Fast NTC Challenge a byl speciálně vytvořen pro zvýšení rychlosti, síly a všestrannosti pomocí různých cvičení.

Pro ty, kteří raději trénují ve skupině, Nike připravil na celé léto běžecké tréninky zaměřené na rychlost. Odstartovaly 2. července a celkem se bude konat 23 tréninků a 8 speciálních lekcí, při kterých bude možnost změřit si své výkony a průběžné zlepšení na vzdálenosti jedné míle. V červenci se bude startovat z pražské Náplavky (od Nike+ PRG Hubu na lodi – na fotografii), v srpnu by se tréninky měly přesunout do Stromovky. Konají se třikrát týdně – v pondělí ženy, čtvrtky a soboty smíšené. Na tréninky se můžete registrovat přes FB Nike Running Česko/Slovensko nebo Nike+ Run Club Praha.

Text: red | Foto: Nike