Promasírujte se k lepšímu výkonu s ALPOU

Víte o tom, že vaše svaly nesílí, když běhají, ale když odpočívají? Při kvalitní regeneraci se totiž tréninkem poškozené svaly opravují, obnovují svou výkonnost, a dokonce ji posouvají na vyšší úroveň. Proto je regenerace nedílnou součástí tréninkového procesu. S péčí o unavené svaly vám nejlépe pomohou masážní emulze a přípravky ALPA, které jsou tu pro sportovce už více než 100 let.

Klíčová je regenerace pohybového systému

Regenerace představuje obnovu sil, obnovu normálních vlastností všech buněk našeho těla i zdatnosti organismu, hlavně pohybového aparátu. Má za úkol odstranit únavu a znovu nastolit schopnost vypořádat se úspěšně s novou zátěží. Ukazuje se totiž, že trénink v okamžiku, kdy ve svalech ještě neproběhl proces regenerace, nebo svaly dokonce ještě bolí, není efektivní. Už z toho důvodu by měl být čas na regeneraci přímo vymezen v tréninkovém plánu.

Proč se bez regenerace neobejdeme? Při každém typu sportovní zátěže vznikají velmi drobná zranění svalů, šlach, vazů, kostí a chrupavek, tzv. mikrotraumata. V potréninkovém období uvádějí reparační mechanismy těla tato drobná zranění do pořádku. Proto při příští zátěži může být tělo opět silnější, což je efekt, kterého se snažíme tréninkem docílit.

Jednou z nejoblíbenějších forem regenerace jsou sportovní masáže či automasáže. Výhodou je snadná dostupnost a možnost bezprostředního použití po výkonu. Dochází při nich k uvolnění svalů a šlach a k relaxaci nejen fyzické, ale i psychické. Toto spojení nelze podceňovat, protože má velký význam pro regeneraci celého těla.

Udělejte pro sebe během odpočinku něco navíc

Účinek regenerační masáže přitom můžete podpořit správným přípravkem. ALPA gel SPORT GEL je chladivý přípravek určený pro výraznou úlevu od bolesti svalů a kloubů po jakékoliv fyzické zátěži. Obsahuje řadu bylinných silic a extraktů, které mají anestetické a uvolňující účinky. Hřebíček, levandule, tymián, rozmarýn, zázvor a methylsalicylát sníží bolest namožených svalů. Extrakt měsíčku a arniky působí proti zánětům. Menthol a kafr napomáhají prokrvení.

Zvládnete to i bez maséra

Pokud nemáte po ruce maséra, můžete vyzkoušet také automasáž. Sami totiž nejlépe víte, co vás bolí, a co vám naopak dělá dobře, takže můžete podle svých pocitů snadno přizpůsobit intenzitu hmatů a dobu setrvání na určitém místě.

Automasáž můžete aplikovat před výkonem, kdy potřebujete zahřát a probudit své svaly. V tom vás skvěle podpoří Alpa emulze hřejivá. Zázvorový extrakt a kafr navozuje výrazně hřejivé a prokrvující účinky. Již po krátké masáži jsou vaše svaly připraveny na zvýšenou námahu a předejdete vzniku svalových křečí a možných poranění.

Po výkonu pak naopak potřebujete své svaly uklidnit a co nejrychleji nastartovat jejich regeneraci. S tím vám pomůže Alpa emulze chladivá – silice z jedle sibiřské a mentol napomáhají prokrvení pokožky, uvolnění a regeneraci svalů. Mentol má výrazné chladivé a zklidňující účinky. Emulze také obsahuje kreatin, který urychluje regeneraci a pomáhá zlepšit fyzickou kondici.

Tréninkový proces není jen o neustálé dřině. Tréninkový proces je adaptací na zátěž a skládá se z fyzické zátěže a následné regenerace. Jedno bez druhého nefunguje. Pokud chcete, aby vaše výkonnost rostla, nesmíte regeneraci podceňovat. ALPA to ví už více než 100 let. www.alpa.cz