#REEBOKCROSSFITVYZVU ovládly ženy. Změnil se jim život

#REEBOKCROSSFITVYZVU ovládly ženy. Změnil se jim život

7 finalistů. 7 patronů. 7 týdnů. #ReebokCrossFitVyzva vyvrcholila finálovým večerem, v rámci kterého rezonovalo číslo sedm velmi intenzivně. Součástí programu bylo totiž slavnostní představení nové generace nejpopulárnější crossfitové obuvi – Reebok CrossFit Nano 7.

Výzva odstartovala začátkem prosince na sociálních sítích, prostřednictvím kterých se zájemci přihlašovali. Vybraní finalisté měli od značky Reebok slíbenu kompletní výbavu a především několik týdnů intenzivní dřiny, kterou je měli provést zkušení patroni. Patřili mezi ně trenéři, závodníci a ambasadoři značky.

Do Výzvy byla vybrána sedmička absolutních začátečníků, kteří vstupovali do tréninku s různými handicapy – operacemi, nadváhou, zanedbanou životosprávou… Spojovala je ale touha změnit svůj životní styl a dokázat, že CrossFit není záležitostí elitních atletů, ale skvělým kondičním programem pro každého.

Progres finalistů i jejich tréninkovou snahu bylo možné sledovat na Instagramu prostřednictvím hashtagu #ReebokCrossFitVyzva.

Finálový večer se uskutečnil 1. února v CrossFit Committed, jednom z předních pražských crossfitových gymů. Spojen byl se slavnostním představením nové generace nejpopulárnější crossfitové boty – Reebok CrossFit Nano 7. Právě v ní finalisté absolvovali své první workouty a hosté ji podrobili drsnému crash testu.

run2

Po dvou náročných workoutech, jejichž součástí bylo například vyhazování medicinbalů, deadlift či kettlebel swing, bylo pořadí na předních místech vyrovnané. Proto musel přijít na řadu rychlý, dvouminutový rozstřel, v rámci kterého finalisté přenášeli těžké kotouče. Ten rozhodl o tom, že celkovou vítězkou se stala Anna Höllová z Brna s patronkou Zuzanou Špačkovou.

„Posledních pár týdnů bylo velmi zajímavých, i když některá rána po trénincích byla náročná. Zuzka měla tréninky perfektně připraveny a soustředily jsme se nejprve na techniku, teprve poté na výkony. Bylo úžasné sledovat zlepšení, které se dostavovalo snad po každém tréninku,“ říká vítězka Anna. „Pořád jsem ale nevěděla, co očekávat od finálového večera, stále jsem totiž podceňovala svou fyzičku. Byla jsem překvapena z příjemné atmosféry, fandění. Diváci nás pořádně vyhecovali. Celá výzva byla famózní.“

Konečné pořadí:

1.       Anna Höllová + Zuzana Špačková
2.       Ludmila Chupková + Michelle Vokounová
3.       Josef Ciglanský + Adam Buček
4.       Jakub Pardubský + Adéla Kolmanová
5.       Klára Krejčíková + Zdeněk Weig
6.       Tomáš Feňo + Markéta Zvolská
7.       Lucie Ševčíková + Lucie Minářová

Co je CrossFit?

Ultimátní kondiční program, jehož hlavní vlastnost spočívá v tom, že nemá žádnou specializaci. Je to sport uspořádaný z jiných sportů do jednoho speciálního programu. Ve Spojených Státech kdysi vznikla velká studie, která označila Romana Šebrleho jako nejuniverzálnějšího atleta planety a CrossFit byl do určité míry odpovědí na to, jak toho dosáhl. V programu jsou prvky z gymnastiky, aerobního cvičení a olympijského vzpírání. Zakladatel CrossFitu Greg Glassman vzal to nejlepší ze všeho a udělal si svůj vlastní plán.

Text a foto: pořadatelé