SOUND MIND SOUND BODY

ASICS se vrací ke kořenům a tváří v tvář pandemii rizik ohrožujících mentální zdraví motivuje k pohybu.

Značka ASICS dlouhodobě podporuje milióny lidí po celém světě, aby pěstovali svou sílu pomocí sportu. A to se týká nejen síly těla, ale i duše. Toto poselství je zakódováno i v samotném názvu značky, která vznikla v Japonsku v roce 1949: ASICS jsou totiž začáteční písmena latinské fráze „Anima sana in corpore sano“, což v podstatě znamená to samé jako známé sokolské „Ve zdravém těle zdravý duch“.

Jak sport prospívá mozku?

I proto se ASICS zavázal k podpoře rozsáhlého výzkumného projektu, který probíhá na londýnské King´s College pod vedením Dr. Brendona Stubbse. Jeho tým pomocí špičkových technologií mapuje spolu s tisícovkami dobrovolníků pozitivní vliv sportu na mentální a emoční zdraví. Využívá k tomu sledování změn v mozkových drahách. A výsledky jsou skutečně přesvědčivé. U lidí, kteří sportují každý den, došlo mj. k o 29% zlepšení schopnosti zvládat stres, jejich úroveň relaxace se zvedla o 18 %, o 28 % poklesla tendence dělat unáhlená rozhodnutí, významně poklesla míra pocitu frustrace, o 26 % se zvedla rychlost mozku při kognitivních procesech, paměť se zlepšila o 21 %, o 58 % se snížila míra kognitivního stresu, což vedlo ke zmírnění úzkosti i potíží se zapomínáním a organizací činností.

Východ slunce znamená naději

V souladu s těmito poznatky se ASICS spojil se sportovními hvězdami, aby lidi motivoval k pravidelnému pohybu, a to mj. i vzhledem k jeho důležitosti pro mentální a emoční zdraví. A to je v době pandemie COVID-19 obzvlášť důležité. Do výzvy Moving Minds at Sunrise se můžeš zapojit i ty. Jak? Vstaň s východem slunce, zaběhej si, zaznamenej svůj výkon pomocí aplikace ASICS Runkeeper, nebo si udělej selfie. Jednu z těchto dvou možností postuj na Facebooku, Instagramu nebo Twitteru s hashtagem #Soundrisemind. Za každý takovýto příspěvek zašle ASICS dvě libry charitativní organizaci Mind.

Nová kolekce pro šíření pozitivity

ASICS zároveň uvádí na trh i speciální kolekci v barvách vycházejícího slunce, díky níž můžeš šířit pozitivitu při každém svém běhu. Zahrnuje oblíbené modely GEL-Nimbus 23, GEL-Kayano 27, Novablast a Glideride.

#Sunrisemind