Únorové číslo je venku! Proč si ho přečíst?

Zima je v plném proudu, a proto ti přinášíme únorové číslo nabité užitečných tipů o tom, jak v zimě běhat, závodit a jaké jiné sporty vyzkoušet! Tady je 5 důvodů, proč si pořídit únorové číslo časopisu RUN!

5 DŮVODŮ, PROČ SE NEBÁT BĚHU NA SNĚHU

Když napadne sníh, řada běžců se uchýlí na pás. Vzhledem k vyššímu riziku zranění je to opodstatněné, na druhou stranu ale platí, že běh ve sněhu může mít pro tebe řadu přínosů.

VYLAĎ HORMONY

Správně vyladěné hormony jsou zásadní nejen pro zdraví, ale i pro naši výkonnost či snahu o dosažení optimální hmotnosti. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější a říci si, jak můžeme jejich produkci podpořit, či naopak potlačit.

9 KROKŮ K RYCHLEJŠÍ REGENERACI

Trénink nekončí posledním rychlým úsekem nebo posledními metry tempového běhu. Neméně důležité je i to, co následuje potom. Následující tipy ti pomohou rychleji zregenerovat, takže budeš moci dříve podstoupit další náročný trénink.

BĚHEJ PODLE SVÉHO BIORYTMU

Záleží na tom, v které denní době vyběhneš na svůj pravidelný trénink? Možná víc, než si myslíš. Pokud totiž přizpůsobíš trénink svým biorytmům, bude ti odměnou rychlejší růst výkonnosti i větší celková pohoda.

PRŮVODCE PŘÍPRAVOU NA LYŽAŘSKÉ MARATONY

 Lyžařské závody určené pro veřejnost jsou zpestřením zimní sezóny nejen pro lyžaře specialisty, ale i běžce a další sportovce. Stoupá přitom především obliba lyžařských maratonů. Na tento typ závodu je ovšem třeba se připravit.