Vánoční dvojčíslo je již na stáncích! Proč si ho nenechat ujít?

Závěrečné číslo RUNu je již na stáncích. Čeká na vás 100 stran opět nabitými těmi nejzajímavějšími informacemi z běžeckého světa! Vybrali jsme pro vás 5 článků, kvůli kterým si nesmíte toto číslo nechat ujít!

Moje první běžecká zima

Běhat v jarním a letním počasí, kdy nejčastější výbavou jsou trenky a triko, respektive kraťasy a tílko, je něco úplně jiného, než když počasí opanuje vládkyně zima a tebe čeká boj s brzkou tmou a teplotami klesajícími mnohdy hodně pod nulu. Ale ničeho se neboj, jestli dodržíš několik zásad a rad zkušených, zima tvé nadšení a úsilí nezhatí, naopak z ní vyjdeš značně posílen.

Bleskurychlá máma Kristiina Mäki o synovi Kaapovi, olympiádě i plánech

Co všechno se dá stihnout za necelý rok? Zeptejte se Kristiiny Mäki: porodila syna Kaapa, kvalifikovala se na olympiádu, v Tokiu na trati 1500 metru díky času 4:01,23 pokořila 35 let starý český rekord a dostala se do finále. A na závěr sezóny uspěla i mimo ovál: v anketě Atlet roku obsadila 4. místo.

Zimní průvodce triatlonisty

Závodní triatlonová sezóna sice začíná až v létě, pokud se jí nechceš pouze zúčastnit, ale naopak zabojovat o co nejlepší výsledky, je nejvyšší čas zahájit přípravu. Aby byl tvůj zimní trénink co nejefektivnější, máme pro tebe pár užitečných tipů.

Hubnutí: cíl, nebo prostředek? 

Nadváha, či dokonce obezita je něco, co nechceš: nevypadá to dobře a zhoršuje to nejen běžecké časy, ale i zdraví a duševní pohodu. Snaha zhubnout je tedy naprosto na místě. Jen je dobré vědět, proč to děláš a čeho tím chceš dosáhnout.

Radek Brunner. Až skončím, poběžím dál. 

Vlastně by mohl být vyhlášený bežcem roku. Nikdo jiný letos nedosáhl takového, navrch opakovaného úspěchu jako Radek Brunner při Spartathlonu. 47letý borec z Dolních Počernic vykazuje vysokou výkonnost dlouhodobě. Chybí mu jenom to velké vítězství. Ale možná, že už dávno vyhrál mnohem víc.