Zpestřete si běh cvičením v pražských ulicích

Když se legendárního běžce Vlastimila Zwiefelhofera ptali, co by zpětně změnil na svém tréninku, kdyby měl tu možnost, odpověděl, že by více posiloval. Až postupem času se totiž ukázalo, jak je cvičení důležité také pro běžce. Ti pražští nyní dostali skvělou možnost, jak si běžecký trénink zpestřit posilováním s vlastní váhou.

V rámci projektu The Gym Is Everywhere totiž vzniklo 40 tréninkových spotů přímo v ulicích české metropole. Ty jsou identifikovatelné podle loga značky Reebok, která projekt připravila, či hashtagu #GymIsEverywhere. Tyto prvky hledejte na zemi, kam nebyly nasprejovány barvou, ale byly vytvořeny unikátní ekologickou technologií – nápisy a loga totiž vynikly vyčištěním špinavých chodníků.

Nejvíce spotů se nachází v Riegrových sadech, kde vznikl Rieger Challenge park. Dvacítka spotů tvoří okruh, který v kombinaci s během představuje náročnou tréninkovou výzvu. Dalších dvacet spotů je rozeseto po metropoli, nacházejí se na cyklostezce u Vltavy, v Krči, v Holešovicích či na Letné. Kompletní mapa všech 40 spotů s fotografiemi je k dispozici zde.

Do mapy mohou přidávat své tréninkové spoty také sami účastníci přes speciální formulář umístěný na zmíněné stránce. Časem tak vznikne svým rozsahem jedinečný přehled workoutových zón po celé České republice.

Srdcem projektu bude až do 11. září The Gym Is Everywhere Point u obchodního centra Arkády Pankrác. V tomto outdoorovém gymu probíhají ve všední dny dva tréninky denně, o víkendu pak dokonce čtyři. Se svým týmem je vede profesionální trenér Zdeněk Weig, jeden z prvních crossfitových koučů v Česku. Tréninky jsou stejně jako vstup do gymu zdarma, vzhledem k omezené kapacitě ale doporučujeme včasnou rezervaci prostřednictvím webu.

Text: red a pořadatelé | Foto: Reebok