5 partií, na které musíte být v zimě opatrní

Se začátkem prosince rychle přibývá tréninků, které se odehrávají v teplotách pod bodem mrazu. Všichni asi víme, že je potřeba se pořádně obléknout, je však třeba si také uvědomit, že některé části těla jsou ohroženy více než jiné.

1. Hlava

Více než 30 % tepla ztrácíme hlavou. Čepice je tedy samozřejmostí, určitě by však měla chránit i uši, které postrádají tukovou vrstvu a snadno omrzají. Při větších mrazech jsou praktické i různé kukly.

2. Nos

I ten velice rád omrzá. Můžete zkusit kukly, které ho zakrývají, anebo ho alespoň mažte silnější vrstvou krému. Zakrývání úst naopak vhodné není, na tkanině pak namrzá vlhkost z vydechovaného vzduchu.

3. Kolena

Držte je v teple zvláště v případě, že vás pobolívají. Dobrou volbou jsou elasťáky s větruodolnou úpravou na přední straně. Ochrání zároveň přední stranu stehen, která také ráda namrzá.

4. Hýždě

S jejich prochládáním mívají kvůli větší tukové vrstvě problém hlavně ženy. Pomůžou teplejší funkční kalhotky s nohavičkami, třeba i oblečené přes ty klasické. Existují i zateplené sukýnky, které je možné vzít přes elasťáky.

5. Achilovky

Pokud s nimi míváte problémy, nenechte je prochladnout. Pořiďte si na ně návleky – dobře poslouží i staré ponožky či podkolenky s ustřiženými ťapkami.

Text: Tomáš Kučera | Foto: Shutterstock