Adidas PULSEBOOST HD – drtiče asfaltu s podrážkou Continental

Je to už více jak 30dní, kdy jsem poprvé otevřel krabici s ikonickým a výrazným nápisem BOOST, která v sobě ukrývala novou silničku od zn. Adidas, PulseBOOST HD. Adidas deklaruje, že na vývoji se podíleli běžci z New Yorku, ,Paříže a Berlína a ke spolupráci si přizval Continental a Spotify (ano, tu aplikaci pro přehrávání hudby).

A mé zkušenosti? Asi trochu předběhnu, když uvedu, že z nepřeberného množství bot, které jsem již vyzkoušel je to jedna z těch, kterou jsem si ponechal. I přesto, že PulseBOOST jsou již 5té boty s pleteným – knitovým svrškem, které za poslední rok a půl testuji, nejsem úplný fanda pletených svršků na běh, a to ať už by šlo o trénink či dokonce o závod. Co se nedá botám s pletený svrškem odepřít je pohodlí, které majiteli skýtají. To je také první věc, za kterou bych rád tento model pochválil, jelikož to u něho platí dvojnásob. Jde zatím bezesporu o nejpohodlnější knitové boty, které jsem měl možnost delší dobu testovat. I přesto, že mám širší chodidlo, tak mi dostatečně volný, ale elastický svršek poskytl dost komfortu. Noha sedí dobře jak ve vložce, tak je příjemně a bez velkého tlaku obepnuta svrškem. Bota má samozřejmě tkaničky, které jsou mimochodem celé skvěle reflexní, a pro rychlejší běh si je určitě stáhneš, nicméně pro běžné nošení jsem je vůbec nepoužíval a boty jsem jednoduše nosil na chůzi bez zavázání. I přesto v nich noha držela perfektně a nevyzouvala se. Na tomto místě je určitě vhodné zmínit dostatečně vysokou – pružnou, ale pohodlnou patní část pro pevnější udržení chodidla v botě a ochranu achilovky (jde o takovou tu příjemnou drobnost navíc)

Design je střídmý, ale oranžové prvky či tóny šedé jsou v něm dobře zasazeny tak, aby dodali botě na zajímavosti.

Než jsem si botu nasadil, očekával jsem i díky křičící krabici BOOST opravdu hodně tlumenou botu. O to větší bylo mé překvapení, když jsem ji nasadil a zjistil, že vůbec nejde o zbytečně přetlumenou botu, ale o dobře vyvážený poměrně tlumení a návratnosti energie. Mezipodešev je i na omak pevnější, než např. v případě klasické EVA pěny. Mezipodešev pak zcela přesně nelícuje s patní částí boty, ale lehce jí přesahuje. Podobné je to u většiny boostových adidasek. Při tvorbě podešve si Adidas přizval ke spolupráci značku Continental. Z obrázku je vidět, že podrážka působí jako jakási mřížka. Co už možná na první pohled nezaznamenáš, je to, že po celé podrážce jsou drobná zrníčka vystupující z podrážky pro lepší trakci s povrchem v místě kontaktu chodidla se zemí. Myslel jsem si, že tato zrníčka se rychleoběhají, nicméně byl jsem překvapený, že ke konci měsíčního nošení tam stále jsou znát. Jelikož jsem v botech běhal, ale i chodil, a to za rozmanitého počasí, mohu potvrdit, že podrážka neklouže ani za mokrého počasí. Přilnamost k povrchu a tedy možnost rychlého zastavení či změny směru bodově 10/10. U tebe změny směru akorát pozor na to, že při extrémním vychýlení ze své podstaty pletený svršek nemůže být nikdy tak pevný, jak známe zejména u trailových modelů. Ostatně v případě PulceBOOST jde o drtiče asfaltu, nikoli o drtiče hor J. Ještě doplním informaci o dropu, který je 8mm a váhu 340g.

Aby adidas ocenil příběhy běžců po celém světě a také spolupráci s nimi, ozdobil jazyk GPS souřadnicemi New Yorku, Paříže a Berlína, kde běžci pomáhali PulseBOOST HD vyvíjet.

Na jazyku najdete i QR kód, který vznikl v rámci partnerství se Spotify. Jeho naskenováním odemknete exkluzivní playlist, který dá vašemu běhu ten správný rytmus. A to s ohledem na lokalitu, ve které se právě nacházíte.

Pohodlí a prodyšnost svršku je vynikající. Když k tomu přidám ještě vyváženou tvrdost mezipodešve a kvalitu gumy použitou na podešev, dostanu se k tomu, že nelze boty vyhodnotit jinak, než pozitvně. Běžci, kteří ví co chtějí, mohou si dovolit mít ve svém arzenálu více druhů bot a nehledají jediný univerzální model na tréninky i závody nebudou litovat. Ostatně ani cenovka není zase tak vysoká, jak známe od některých jiných značek. Dostupné jsou k dnešnímu dni za cenu v rozmezí od 2800,-Kč do 3.600,-Kč

V mém případě jsem si je zamiloval na každodenní, celodenní nošení a bezesporu je zařazuji do mého aktivního botníku.

Více informací najdete na adidas.cz/feeltheboost.