ASICS GEL-KINSEY BLAST Pohodlí pro spoustu kilometrů

Hledáš botu, která ti poskytne opravdu měkký došlap a výdrž pro stovky kilometrů? Anebo s během začínáš, máš nadváhu a hledáš spolehlivou ochranu pro své klouby? Otestovali jsme novinku od ASICS, která přesně tohle umí.

Na první pohled vypadají mohutně, až neohrabaně, ale klamou tělem. Jsou totiž překvapivě lehké a také k neohrabanosti mají daleko.

Kombinace pro plynulý krok

GEL-KINSEY BLAST sází na konstrukci, kterou využívají karbonové boty: V mezipodešvi sice nemají plát z karbonu, ale z materiálu Pebex, výsledek je ale stejný: prakticky neohebná bota, která umožní odvalení díky tvaru „kolíbky“. Bota je tak velice stabilní, napomáhá přirozenému odvalení i ve stádiu vysoké únavy a znatelně šetří nohy při dlouhých bězích. Tlumení je zajištěno kombinací tří materiálů: dvou druhů pěn s vysokou energetickou návratností, k nimž je přidán ikonický patent ASICSu, technologie GEL. Najdeš ho pod patou a v menší vrstvě i v oblasti příčné klenby. GEL má oproti TPU pěnám jednu nevýhodu: nemá jejich energetickou návratnost, tudíž je trochu „línější“. To ovšem vyvažuje dalšími svými vlastnostmi: Nárazy tlumí opravdu excelentně, došlap je tak pocitově velmi měkký. Ve srovnání s pěnami je také mnohem trvanlivější, nevyšlapává se, a také ti toho mnohem víc odpustí – ať už to jsou nedokonalosti v oblasti běžecké techniky nebo ztráta plynulosti kroku vlivem únavy.

Pohodlí v každém tempu

I na dlouhých bězích mi tak GEL-KINSEY BLAST poskytovaly opravdu skvělé tlumení a nohy v únavě tolik netrpěly. Obstály ale i v rychlejších trénincích – sice nemají takový odpich jako závodky, ale díky povedené konstrukci jsem se v nich cítil dobře i v tempech pod 4:00. Vytknout se nic nedá ani svršku. Je z prodyšné pleteniny, opatřen pevným opatkem,  který drží nohu na místě, a určité zpevnění podporují i plastové pruhy po stranách. Noha je tak uvnitř dobře fixována. V oblasti paty nechybí měkké polstrování, příjemně řešený je i jazyk. Drobnou výtku si zaslouží pouze podešev – je z poměrně tvrdé gumy, která zaručuje dlouhou trvanlivost, při teplotách těsně nad nulou však záběr na mokrém asfaltu není úplně stoprocentní. Nicméně jde o drobnost, která by vadila spíš u závodek, tréninkovým botám ji klidně opustím. Celkově jde tedy o velmi povedenou botu, kterou ocení jak zkušení běžci pro svůj objemový trénink, tak i začátečníci, včetně těch s nadváhou.

Co uvádí výrobce
ASICS GEL-KINSEY BLAST

Boty stvořené pro běžce hledající plynulý krok a chtějí udržet tělo i mysl energizované pro dosažení svých tréninkových cílů.

GEL technologie a tlumení FF BLAST zaručují měkký došlap a vysokou návratnost energie. Spolu s trvanlivou pěnou FLYTEFOAM tě po měkkém tě poženou vpřed a podpoří plynulý přechod k odrazu.

Tvar mezipodešve je inspirován zakřivením samurajského meče. Uvnitř je plát Pebax, který nasměruje tvůj pohyb vpřed a dá tvému běhu pocit rychlosti.

Vhodné pro běžce s neutrálním či supinačním došlapem.

Hmotnost: 310 g (vel. 44)
Drop: 10 mm
Cena: 4 999 Kč