ASICS GEL-TRABUCO 11

Chceš běhat v přírodě bez jakýchkoliv limitů? Nechceš se omezovat terénem nebo třeba počtem kilometrů? Otestovali jsme nové ASICS Gel-Trabuco 11, které přesně takové běžecké zážitky slibují.

Víš, v jakém roce běžci mohli poprvé obout model Trabuco? Napovíme ti. Prezidentem byl Václav Havel, film Titanic lámal v kinech rekordy a v Londýně poprvé vyšel Harry Potter.

Je to tak. Trabuco jsou součástí portfolia japonské značky už od roku 1997. V letošním roce přichází na trh jejich 11. generace. Jaká je?

Na první pohled zajímavá. A to nejen designem s vrstevnicovým reliéfem krajiny, ale také siluetou s výraznou tlumicí vrstvou. Oproti předchozí generaci má 2 mm tlumení navíc – pod patou je tak 22 mm materiálu a drop dosahuje 8 mm. Rozrostly se ale i do šířky: kvůli lepší stabilitě je základna o 10 mm širší ve střední části a o 5 mm v oblasti paty. Pod patou se nachází měkký gel a pod špičkou je integrovaná deska, která chrání nohu před ostrými kameny.

Maximální pohodí i stabilita

Boty jsou velmi pohodlné – na trailové poměry příjemně měkké, ale ne tolik, aby mě to pocitově zpomalovalo. Stabilita je skutečně fantastická, a to i ve velmi náročném terénu nebo v únavě při dlouhém běhu. Pozitivním překvapením byla adaptace a poddajnost v náročném terénu.

Nové Trabuco jsem testoval na měkkém blátivém povrchu, na pevných stezkách i na kamenech. A nenašel jsem podmínky, do kterých by se nehodily. Trakci měly všude velmi konzistentní. Paradoxně, čím náročnější byl terén, tím víc jsem si běh užíval. Dokonce ani na asfaltu nebyl běh nepříjemný, a to díky výraznějšímu tlumení.

Nejsou to boty pro rychlé závody, ale pro dlouhé běhy v přírodě, při kterých se běžec nehoní za rychlými časy, ale za jedinečnými zážitky.

Svršek chrání i dýchá

Na svršku dominuje prodyšná síťovina, která je z poloviny vyrobena z recyklovaných zdrojů. Na špičce ji doplňuje pevnější materiál chránící prsty. Logo ASICS na bocích je z pevnější gumy a přispívá k lepší opoře. Jazyk, prostor kolem kotníku i opatek jsou nesmírně pohodlné díky polstrování.

Opatek je poměrně nízký, pro dokonalé usazení nohy v botě je proto potřeba využít i poslední otvor ve šněrování, který tolik běžců přehlíží. K příjemným detailům patří poutko na jazyku, pod které se schovávají zavázané tkaničky, nebo poutko na patě pro snazší nazouvání.

V nových ASICS Gel-Trabuco 11 tě nebude omezovat náročnost terénu – v něm tě boty podrží. Nebude tě omezovat ani únava – při ní tě boty díky tlumení a stabilitě podpoří. Jediné, co tě bude omezovat, je tvůj vlastní čas, který můžeš v přírodě strávit.

Co uvádí výrobce

ASICS GEL-TRABUCO 11

Přepracovaná verze všestranného trailového modelu nabízí adaptivní stabilitu s menší hmotností i lepší trakci na rozmanitém terénu. Adaptivní systém řízení kroku a široká základna pomáhají k stabilnějšímu pohybu po rozmanitém terénu. Svou funkčnost prokáže ve chvílích, kdy tvá noha potřebuje extra podporu.

Cena: 3 999 Kč