Bagheera Adventure Outdoor Pants Pro tvá dobrodružství v přírodě

V Runu obvykle netestujeme oblečení, které není přímo běžecké, protože je ale před námi čas dovolených, kdy i běžci vyrážejí na „normální“ výlety, udělali jsme výjimku. A navíc – v kalhotách Bagheera Adventure Outdoor Pants můžeš na výletě klidně i popoběhnout.

Švédská značka Bagheera se zaměřuje především na vybavení pro orientační běh, v její nabídce však najdeš i kousky pro klasický běh, pro volný čas či pobyt v přírodě. A do poslední kategorie patří i kalhoty Adventure Outdoor Pants.

Odolné a pružné zároveň

Na první pohled zaujme především dobře řešená kombinace odolnosti a flexibility. Větší část kalhot je ušita z materiálu, který je mimořádně pevný a odolný – můžeš se klidně celý den brodit ostružiním a roštím, aniž by to na něm zanechalo stopy. Není voděodolný, ale je lehce voskovaný a impregnovaný, takže to trvá fakt dlouho, než se uvnitř objeví známky vlhkosti (testováno i ve sprše). A na kolenou je dokonce zdvojený.

Naopak na místech, která tolik namáhaná nejsou, je použit materiál pružný: na předním díle od pasu až po rozkrok, na zadním jsou pruhy šířky cca 5 cm pod pasem a 10 cm pod koleny, a to vše doplňuje pruh na vnitřní straně stehen (od rozkroku až pod kolena). Není to sice pružnost, jakou znáš z běžeckých elasťáků (i tento materiál je velmi odolný), ale i tak tě kalhoty prakticky nebudou omezovat v rozsahu pohybu, takže v nich můžeš klidně vyrazit třeba na ferraty. A není problém v nich ani pár kilometrů popoběhnout.

Chytré detaily

Jednoduše a přitom nápaditě je řešený spodní lem. Nohavice jsou poměrně široké, takže je zvládneš obléct i přes některé typy bot – přes běžecké trailovky určitě. Uvnitř lemu je pak provlečen pružný pásek se čtyřmi patentkami, který má dvojí využití: Lze ho utáhnout kolem kotníkových turistických bot, aby ti dovnitř nepadal binec (i v testované nejmenší pánské velikosti jsou nohavice dostatečně dlouhé). A když je horko a zrovna se nebrodíš roštím, můžeš kalhoty vykasat pod kolena a zafixovat je tam. V teplém počasí navíc oceníš i odvětrávací zipy na stehnech s vloženou síťovinou.

Praktické jsou i kapsy. Dvě jsou v pase, další dvě na stehnech – ty jsou obě na patentky, jedna i na zip.

Jde zkrátka o velmi povedený kousek, který ocení každý, kdo občas vyráží do přírody i jinak než za běháním. 

Co uvádí výrobce

Odolné kalhoty pro volný čas i do pořádné divočiny. Kombinace pevného a elastického materiálu dělá z kalhot odolné a maximálně funkční vybavení do přírody. Elastické části kolem pasu, pod koleny a na tříslech dovolí velký rozsah pohybů. Doplnění pevnými materiály naopak zajišťuje perfektní odolnost.

Dvě kapsy v pase. Dvě kapsy na stehnech, obě zabezpečené stylovými obrandovanými pantíky, jedna z kapes má i bezpečnostní zip, druhá další menší kapsičku uvnitř.

Spodní lem má čtyři možná nastavení šířky, aby žádná bota nebyla problém, ať už pro nošení, tak pro převlékání.

Materiál: 65% polyester, 35% bavlna
Lehce voskovaný zevnějšek ještě přeimpregnovaný proti vlhkosti.

Cena: 1 990 Kč

o-run.cz