Běžecký batůžek Columbia Caldorado – hezký univerzál

Ve včerejším příspěvku na facebooku jsme slíbili, že každý den přijdeme s rychlou mini-recenzí jednoho produktu, který jsme dostali na testování naší běžeckou dovolenou v Adršpachu. Čekají vás tedy naše osobní poznatky k věcem od Inov-8, RoyalBay, Saucony, Swix, Bagheery, Salewy a Columbie (další testy naleznete zde). Kdo by čekal, že budeme začínat botami, tak se plete. Než totiž začneme obouvat boty pro první seznámení s terénem, musíme si do něčeho sbalit. Jedena z vest/batůžků, která nám bude celý týden zajišťovat úložné prostory je Columbia Caldorado. Na první pohled se podobá spíše batůžku než běžecké vestě a objemem věcí, které se dovnitř vejdou je také spíše na pomezí. Výhodou je, že ve srovnání s konkurencí si člověk nepřipadá vůbec blbě, když se rozhodne si jej vzít i na kolo, běžnou procházku spojenou na dovolené např. s prohlídkou zámku. Design je moc povedený – moderní, ale nijak přehnaně extravagantní.

Usazení na těle hodnotíme stejně, jako naši kolegové v redakci v v červnovém testu vest tzn. na výbornou. Opravdu drží moc dobře. Jediný problém by mohl možná nastat v případě, že by jej měla nosit žena se širším hrudníkem, kde by přední klipsny nemuseli být dostatečně dlouhé a tím i pohodlné. Pozitivně hodnotíme možnost si hrudní klipy posouvat dle svého pohodlí a pocitu. Celý batoh má prostor na objem 7L a hodně dalších prostorů a kapes, kdy některé jsou na zip a některé na gumu. Uvnitř hlavní kapsy najdete ještě malou kapsičku na zip na důležité věci, které by se neměly ztratit – hlavně tedy peníze, klíče od auta, hroznový cukr, nebo třeba záložní dudlík (ti z vás, co vyráží s malými dětmi, nás určitě chápou). Pokud jste zvyklí na hydravaky, pak využijete buď kapsičky na popruzích, nebo si hadičku vyvedete klasicky z batohové části ven.

Příjemný je i materiál, ze kterého je batoh ušitý. Co jsme nevyužili jsou držáky na trekové hole. Naopak jsme využili píšťalku, díky které jsme si začali naše malé potomky hezky drezůrovat. Bohužel se to nakonec otočilo proti nám a brzy začali oni mučit vysokým tonem píšťalky nás :-).

Pokud bychom chtěli najít nějaký negativní prvek, tak možná to, že konkurenční vesty či batůžky jsou o něco málo prodyšnější.

Obecně máme z batůžku skvělý pocit. Hlavně z jeho komplexnosti využití, který je od běžecké vesty až po běžnou turistiku. S takovým rozsahem se zase tak moc nesetkáte.