Boty na souš i do vody? Salomon CrossAmphibian

Boty na souš i do vody? Salomon CrossAmphibian

Salomon představuje novou multisportovní obuv pro pohyb ve vodě i mimo ni. Díky kombinaci běžecké podešve s rychleschnoucím svrškem z elastické síťoviny představuje CrossAmphibian volbu pro aktivní sportovce pohybující se ve vlhkém či proměnlivém prostředí.

„Spolupracovali jsme se sportovci, kteří se při své disciplíně pohybují stejnou měrou na suchu i ve vodě, a našli optimální řešení pro obě prostředí,“ vysvětluje Julien Traverse, produktový manažer Salomonu pro lifestylovou obuv.

Pro pohyb ve vodě je totiž zapotřebí skvělá přilnavost a vysoká flexibilita. Podešev Wet Traction Contagip® má proto pružné rýhy, které jí umožňují kopírovat povrch, kombinované s lamelami podobnými těm, jež se používají na pneumatikách do deště. Mezipodešev ze vstřikované pěny EVA pak nabízí dostatečné odpružení pro běh a další aktivity na souši.

Další výzvou pro designery Salomonu bylo vytvoření svršku, který zabrání vniku nečistot do boty, a zároveň umožní snadný odtok vody a rychlé schnutí. To vše zajistí elastická síťovina zkombinovaná s jedinečnou konstrukcí Skinguard z tvarované hmoty EVA, která dokonale obepne nohu a zajistí lehkou oporu a skvělé padnutí. Botu navíc můžete snadno povolit a utáhnout, dokonce i jednou rukou. „To vše umožňuje snadný přechod z běhu ve vodě na souš a zpět,“ dodává Traverse.

Příjemným bonusem je i hmotnost – pouhých 210 g.

Komerční prezentace