CEP NIGHTTECH COMPRESSION SOCK: Vyběhni do tmy bez obav

CEP NIGHTTECH COMPRESSION SOCK: Vyběhni do tmy bez obav

Ještě před pár lety byly kompresní podkolenky využívány maximálně v medicíně, dnes už tvoří nezbytnou součást šatníku většiny vytrvalců. Jak se nám v testu osvědčil model NIGHTTECH od německé značky CEP?

Na běžecké vybavení nejsem bůhvíjak náročná, jsou ale tři jeho součásti, na kterých rozhodně nešetřím: boty, podprsenka a kompresní podkolenky. U bot je to jasné, tam jde o zdraví. Bez kvalitní podprsenky se také běhat nedá. A podkolenky? Tam je důvod jednoduchý: ty levné prostě nefungují. Slovem „levné“ přitom nemyslím ty z Lidlu za dvě stovky, ale produkty třeba i zavedených sportovních značek v cenových relacích více než trojnásobných.

Je pravda, že moje nohy jsou trochu atypické. Mám velmi útlé kotníky a k tomu hodně svalnatá lýtka, takže většina levnějších podkolenek je mi dole volnější a nahoře naopak příliš těsná. A to je nejen nepohodlné, ale především z hlediska funkce úplně nanic. Renomované značky, které se na kompresi specializují, si ale i s touto výzvou poradit umějí. A platí to i pro model NIGHTTECH od značky CEP.

Řidiči tě nepřehlédnou

To hlavní, čím se tenhle model odlišuje, jsou opravdu výrazné reflexní prvky. Jde o malé čtverečky, které mají na denním světle stejnou barvu jako pruh táhnoucí se od chodidla k hornímu lemu. Jsou na dostatečně velké ploše, takže tě v noci řidiči uvidí prakticky z jakéhokoliv úhlu. Celé je to navíc designově moc zdařilé.

Úroveň komprese je velmi vysoká, ale vlastní materiál je velice pružný. Podkolenky jsou proto velice pohodlné, neměla jsem pocit, že by mě něco stahovalo, a navíc se až překvapivě lehce navlékají. Jsou také dostatečně vysoké, což u kompresek rovněž nebývá úplně samozřejmé. Neskutečně příjemné je také vyměkčení na vnitřní straně chodidel, které se táhne až na achilovku.

Volba pro krátící se dny

Materiál je velice prodyšný a rychle schne. Připadá mi o něco teplejší, než bývám u tohoto kousku výbavy zvyklá, což je ale dobře. Reflexní vlastnosti podkolenek totiž nejvíc využiješ během krátících se podzimních a zimních dní, kdy takřka není šance se dostat na trénink za světla. V tenoučkých podkolenkách by ti pak mohla být zima a schovávat reflexní prvky pod elasťáky by postrádalo smysl. Přesto jsem ale ani v poměrně teplých dnech neměla pocit, že by se mi nohy nadměrně potily. Vzduchové kanálky, které jsou integrovány v chodidlové části, evidentně fungují dobře.

I když tedy kompresní podkolenky NIGHTTECH od CEPu patří k tomu nejdražšímu na našem trhu, je to určitě investice, která se vyplatí.

Co uvádí výrobce: CEP NIGHTTECH COMPRESSION SOCK

  • Podkolenky s vysokou mírou komprese jsou vybaveny reflexními prvky pro tvou větší bezpečnost. Příze z chemického hedvábí přináší vysokou odolnost.
  • Podporují optimální výkon a regeneraci díky cílené medi compression.
  • Dokonale padnoucí chodidlová část pro pohodlí a ochranu před tvorbou puchýřů.
  • Chránič Achillovy šlachy, dobrý odvod vlhkosti a termoregulační vlastnosti.
  • Vzduchové kanálky zajišťují ventilaci chodidlové části.
  • Definovaný kompresní profil aktivuje přítok krve do svalů.
  • Zlepšují stabilizaci svalů a kloubů pro snížení rizika zranění.

Cena: 1 350 Kč

www.cepsport.cz

Text: CEP sport | Foto: CEP sport