Co může Lasting Sport nabídnout běžcům?

Co může Lasting Sport nabídnout běžcům?

Značka Lasting Sport sídlí v Sokolově, odkud vyváží funkční oblečení pro sportovní a outdoorové aktivity do více než 50 zemí světa. Jejím sortimentem se můžete vybavit na léto i zimu, obléknout se od hlavy  až k patě na ultramaraton i na lov. Ale protože se v redakci střelbě na vysokou nikdo z nás nevěnuje, zaměřili jsme se pouze na sportovní produkty, které značka nabízí.

Vlněné triko MICHAL

Co uvádí výrobce

Pánské vlněné triko s krátkým rukávem, jednovrstvý úplet. Triko je vyrobeno z nejkvalitnější australské merino vlny. Nezapáchá ani při dlouhodobém nošení. Je vhodné pro všechny sportovní aktivity i běžné nošení. Pocit sucha i při té nejnáročnější aktivitě. Vysoký komfort díky vynikajícímu odvodu vlhkosti. Ploché švy a perfektní zpracování úpletu zajišťuje ideální pohyblivost. Je lehké, prodyšné a funkční.

Co jsme zjistili

dsc_1335Potvrdily se všechny známé přednosti vlny merino. Výrobky z tohoto přírodního materiálu nezapáchají (ani po několikadenním nošení) a hřejí i mokré. Měl jsem možnost tyto vlastnosti otestovat v horkých letních dnech i v horských deštích, kdy se ukázalo, že triko hřeje trochu více než ultraprodyšné výrobky z umělých vláken. Pokud ale teploměr neukazuje více než 30 °C, není to problém. A to, že jsem pod batohem propotil záda, jsem zjistil až v momentě, kdy jsem si triko sundal.

Vlna merino je skvělou volbou pro všechny běžce, kteří si stále nezvykli na trochu nepřirozenou, umělou strukturu funkčních materiálů. Triko od Lasting Sport je na nošení mimořádně příjemné a pocitově jemné (průměr vlákna činí pouhých 16 mikronů, jedná se tedy o nejjemnější vlnu merino, jaká se k výrobě oblečení používá).

Prádlo ALDO

Co uvádí výrobce

Pánské spodky s minimem švů a vysokou elasticitou se přesně přizpůsobí vašim nohám. Díky materiálu Siltex, který obsahuje ionty stříbra, jsou vysoce antibakteriální. Pro své zpracování se hodí jako první vrstva pro jakékoliv sportovní aktivity. Spodky Seamless jsou mimořádně odolné proti mechanickému opotřebení a příjemné na omak. K celoročnímu nošení.

Co jsme zjistili

Faktem je, že sportovní spodky v této délce nepatří do tradiční běžecké výbavy. Většina běžců preferuje kraťasy 2 v 1, tedy s integrovanými spodky, síťovinou nebo jinou vložkou nahrazující spodní prádlo. Kromě toho se v této délce vyrábějí krátké elasťáky. Ale přiznejme si, pánové, kdo z nás se věnuje „pouze“ běhu? Tyto spodky nacházejí smysl u celé řady dalších „trenýrkových“ sportů – volejbalu, florbalu, basketbalu…

Zaměřme se tedy na funkční vlastnosti výrobku. Už na první pohled je vidět, že při jeho navrhování výrobce přemýšlel o všech aspektech lidského pohybu. Na bocích proto byla speciálními zónami upravena elasticita. Široká guma na nohavičkách zase brání vyhrnování, přitom ale neřeže. A to nejdůležitější i nejchoulostivější: prádlo skvěle odvádí přebytečné teplo i pot, nedochází tedy k žádnému zapařování.

Termo triko THOK

dsc_1308Co uvádí výrobce

Triko s krátkým rukávem, minimem švů a vysokou elasticitou se přesně přizpůsobí vašemu tělu. Díky svému zpracování je ideální jako první vrstva pro jakékoliv sportovní aktivity. Antibakteriální a mimořádně odolné proti mechanickému opotřebení, příjemné na omak. Lze jej využívat celoročně.

Co jsme zjistili

Jde o maximálně univerzální kousek. Zkoušel jsem jej při běhu, na kole, na fotbale, při squashi či třeba při horském treku. Očekával jsem, že se při takovém zatížení objeví řada nedostatků a opotřebení, ale k ničemu takovému nedošlo.

Triko skvěle obepíná tělo, nevyhrnuje se, ale přitom nikde neřeže, zbytečnými švy neodírá kůži ani neomezuje v pohybu. I ve velmi horkých letních dnech zvládalo bez problémů odvádět pot.

A pokud byste na sebe nechtěli poutat pozornost zářivě zelenou barvou, můžete vybírat ještě z černé, červené a modré.

Kompresní podkolenky RJM

Co uvádí výrobce

dsc_1331RJM je antibakteriální kompresní běžecká podkolenka z jednovrstvého hladkého úpletu. Speciální kompresní podkolenky působí pozitivně na krevní oběh. Stupňovaná komprese zlepšuje proudění krve ve svalech, snižuje poškozování svalové hmoty při dlouhotrvající zátěži a snižuje únavu. Nejvíce zatěžované zóny chodidla, špičky a Achillovy paty jsou zesílené dvojitou vrstvou materiálu, která tvoří tlumicí vrstvu před otlaky.

Co jsme zjistili

Kompresní podkolenky od značky Lasting Sport se příjemně oblékají. Jejich natahování není boj, který občas před tréninkem s kompresními výrobky podstupuji a kvůli němuž pak na trať vybíhám zadýchaný, jako už bych měl pár kopcovitých kilometrů v nohách.

RJM skutečně skvěle odvádějí pot. Pata, chodidlo a špička jsou zesíleny materiálem se stříbrným vláknem, což má hned dva velmi pozitivní účinky: došlap je měkčí i pohodlnější a stříbro zabraňuje působení bakterií, čímž eliminuje pachy.

Kompresní vlastnost podkolenek je sice citelná, ve srovnání s jinými výrobky na trhu bych ji ale zařadil spíše mezi slabší. Což není výtka, každý má jiné lýtko a každému vyhovuje jiná míra komprese.

Jak dopadl test?

Do testu jsem vstupoval bez jakýchkoliv předsudků a zkušeností se značkou Lasting Sport. Po pár týdnech náročného testování v horkých dnech bych se ale nebál přijít do prodejny a obléci se do těchto výrobků od hlavy až k patě. Příjemným bonusem je pak vědomí, že se celý sortiment značky vyrábí v Česku.

Text: Michal Včeliš | Foto: Josef Vrána