Proč Huawei Watch GT 2 nesundáte ani během spánku

Zvenčí elegantní hodinky, uvnitř nadupaný sport tester plný inteligentních funkcí. To jsou nové Huawei Watch GT 2, které přinášejí celou řadu sportovních režimů s bohatými možnostmi monitorování fyzické aktivity, stresu nebo spánkové aktivity. Navíc nabízí také funkce telefonování přes Bluetooth nebo přehrávání hudby. A co je nejlepší – na jedno nabití vydrží až dva týdny.

Vlastní trenér na zápěstí

Sportovní režim Watch GT 2 obsahuje 15 sportů, a to včetně osmi outdoorových a sedmi indoor sportů. Mezi nimi nechybí například plavání nebo veslování. Během tréninku hodinky detailně monitorují až 190 typů dat, a následně je analyzují ve třech fázích – před sportovním výkonem, během cvičení, a po sportovním výkonu na základě získaných dat dokonce sami navrhnou zlepšení. Je to jako mít osobního sportovního trenéra, avšak s tím rozdílem, že je zdarma a vždy po ruce.

Už žádný unisex

Řekněme si upřímně, že většina sport testrů na trhu nevypadá dvakrát elegantně. Převážně si můžete vybrat z jednoho typu, který je určen pro ženy i muže. V případě Huawei Watch GT 2 je však možné hodinky pořídit v pánském nebo dámském provedení s různými druhy pásků. Hodinky je možné pořídit s několika variacemi náramků, od klasického silikonového, určeného především pro sportovní vyžití, přes elegantní kožený až po jemný kovový úplet.

Vše pro zdraví

Monitorování tepu a kvality spánku dokázala už předchozí generace hodinek Huawei. Novinka Watch GT 2 však tyto funkce ještě vylepšuje a přidává i něco navíc. Pokud právě hodinky nejsou ve sportovním režimu, upozorní vás, pokud je vaše srdeční frekvence nad 100 nebo pod 50 tepů za minutu po dobu delší než 10 minut.

Pomáhají tak monitorovat některé zdravotní problémy jako bradykardie či selhání srdce. Úplnou novinkou je technologie TruRelax, která monitoruje index stresu a pomáhá ho zmírnit. Vše podstatné o svém zdraví můžete sledovat v reálném čase v mobilní aplikaci Huawei Zdraví, která funguje stejně dobře na jakékoliv značce telefonu.

Pro lepší spánek

V Huawei myslíme i na to, jak důležité je si dobře odpočinout. Do nových hodinek jsme proto přidali vylepšenou technologii Huawei TruSleep™ 2.0. Jejím úkolem je sledovat kvalitu spánku, srdeční rytmus v reálném čase a kvalitu dýchání během samotného spánku. K vyhodnocení těchto parametrů využívá umělou inteligenci, na jejímž základě vám hodinky dokáží přesně říct nejen jaký máte spánek. Hodinky proto nemusíte sundávat z ruky ani v noci.

Bezkonkurenční výdrž

Už předchozí generace hodinek proslula působivou výdrží baterie. Novinka Watch GT 2 jde ještě dál. Větší verze hodinek (46 mm) vydrží na jedno nabití dva týdny, menší hodinky (42 mm) se mohou pochlubit týdenní výdrží, a to při využívání všech funkcí. To je dost na to, abyste zapomněli, kde jste naposledy odložili nabíječku.