Reebok vylepšil botu, která se vám přizpůsobí

Reebok vylepšil botu, která se vám přizpůsobí

Na jaře Reebok přišel se zajímavou novinkou – běžeckou botou ZPUMP Fusion, která se přizpůsobí noze. Nyní Reebok tuto botu vylepšil o podešev ZRATED, která je inspirovaná vlastnostmi závodních pneumatik.

Jak je možné, že se obuv přizpůsobí noze? Boty s technologií ZPump Fusion v sobě mají uzavřenou, vzduchem vyplněnou dutinu a malé čerpadlo, při jehož stlačení se skrz ventil plní celá struktura vzduchem a pomalu se přimyká k tvaru nohy. Postupně se tak uzavírá okolo její horní části i paty. V případě potřeby může každý běžec vzduch skrze ventil také upustit.

„Většina běžeckých bot se vyrábí podle obecného tvaru nohy, který samozřejmě nemůže vyhovovat potřebám všech běžců, protože tvar chodidla i paty jsou u každého jedinečné. ZPump Fusion naopak žádnou pevně danou strukturu nemá, dokud se nenapumpuje vzduchem. Pak se přizpůsobí individuálnímu tvaru nohy,“ uvedl Paul Litchfield, vynálezce technologie Pump a vedoucí Reebok Advanced Concepts.

Podzimní novinkou je model Reebok ZPUMP Fusion 1.0, který má vylepšenou podešev ZRATED. Ta je velmi flexibilní a umožňuje citlivý kontakt s povrchem.

Reebok ZPUMP Fusion 1.0 jsou k dostání ve všech prodejnách A3 Sport.

 Na strukturu body se můžete podívat v tomto videu