Testovali jsme jako první: Garmin Fénix 5 Plus

Jako jediné běžecké médium jsme dostali exkluzivní možnost otestovat sporttester Garmin Fénix 5 Plus ještě před jeho uvedením na trh. Jaká je nová vlajková loď americké značky?

Garmin nám zaslal své nové hodinky s jednou podmínkou – nesměli jsme prozradit jejich podobu ani funkce před 18. červnem, kdy měly být oficiálně představeny světu. Vyhýbali jsme se proto závodům i veřejným tréninkům. Nepropojovali jsme je ani s aplikacemi jako Connect nebo Strava.

S hodinkami na ruce jsme přitom četli na internetu diskuse, ve kterých se spekulovalo, jak budou nové Fénixy vypadat? Bude to šestka, nebo vylepšená pětka? A co budou umět? I to je důkazem toho, jak významnou událostí je pro vytrvalecký svět představení nových Garminů.

A jaké tedy nové Fénixy jsou? Ve zkratce: oproti přibližně rok a půl „staré“ edici Fénix 5 jsou značně vylepšené. Ani tak jim ale kansaská společnost nedala označení 6, nýbrž jen přízvisko „Plus“. Bohužel tu nemáme prostor, abychom popsali všechno, co novinka od Garminu umí. Na to by možná nestačily ani stránky tohoto časopisu. Spoléháme proto na to, že funkce, mezi které patří měření aktivit, plánování tréninků, spárování s telefonem nebo počítání kroků, jsou už notoricky známé, a tak se v tomto článku zaměříme na to, co je u Fénixů nového.

Různé velikosti, stejné displeje

Garmin se rozhodl zachovat tři různé velikosti – nejmenší 5S (průměr 42 mm / výška těla 14,5 mm), standardní 5 (47/15,5) a největší 5X (51/17). Zajímavé ovšem je, že všechny tři modely mají stejně velký displej s průměrem 1,2 palce.

….


Pokračování článku najdete v aktuálním vydání časopisu RUN (7-8/2018). Mrzí nás, pokud jsme vás tím zklamali, ale jistě chápete, že publikování článku zde by bylo nefér vůči všem, kteří si časopis zakoupili.