TRIEXPERT otvírá nové běžecké prodejny v Ostravě a Hradci Králové

V úvodu letošní běžecké sezony se firma TRIEXPERT rozroste o dvě nové běžecké speciální prodejny. V celorepublikové působnosti špičkového vybavení pro běžce a triatlonisty tak otevře svou osmou prodejnu. S poptávkou od sportovců inovuje a ladí portfolio nabízených služeb. Diagnostikou a testy ve skvěle vybavené laboratoři vyznává individuální a komplexní přístup k zákazníkovi. Zaznamenává nárůst členů svých tréninkových skupin a premiérově vyráží na triatlonový kemp na Mallorcu.  

AUTOR: TRIEXPERT

Firma TRIEXPERT je nepřehlédnutelným hráčem v České republice na poli vybavení a nabídky služeb pro běžce a triatlonisty. Krédem a mottem přístupu k práci je individuální přístup a pečlivé zkoumání potřeb zákazníka na jejich sportovní cestě za radostí z pohybu a plnění snů. „Zákazníci k nám přicházejí s různými požadavky, od výběru vhodných běžeckých bot, který souvisí s diagnostikou běžeckého stylu, s potřebou koncepce jejich tréninku až po fyzioterapii a další metody,“ říká Kateřina Fadljevičová, pohybová terapeutka se zázemím ve speciální běžecké prodejně Flora v Praze. Její slova dokládají, že v emblému této značky se skví motiv komplexnosti s důrazem na jedinečnost každého zákazníka. Deset let pod vedením Jana Lepiera posunulo tuto značku o velký kus kupředu. Spolu s neustávajícím běžeckým boomem u nás a charakterovou vlastností dynamického rozvoje firmy přichází TRIEXPERT se žhavou novinku – slavnostním otevření dalších dvou prodejen. 15. března se otevřou brány nové běžecké speciální prodejny v Ostravě (Nádražní ulice 2967/93) a 3. dubna nové prodejny v Hradci Králové (Pražské předměstí 1742/16). Počet sítě prodejen TRIEXPERT se tak rozšíří na číslo osm, s působností po celé České republice. Na každé prodejně je samozřejmostí, že si zákazník může vybrat z nejlepšího běžeckého sortimentu od předních světových a tuzemských výrobců, kteří jsou na našem trhu k dispozici. Důležitým faktorem je personální obsazení jednotlivých prodejen. Konzultanti prodeje jsou sami nadšenými sportovci a mnoho z nich má za sebou reprezentační minulost v různých sportovních odvětvích. „Co mě v této práci motivuje? To je jasné. Přiblížit lidem radost z pohybu. A nezáleží, jestli to bude pěšky, na kole nebo v bazénu,“ říká jeden z konzultantů Miloš Brichta z brněnské pobočky. TRIEXPERT se v návaznosti s pružným reagováním na potřeby zákazníků snaží rozšiřovat své portfolio nabízených služeb. Pro vhodný výběr běžecké obuvi a eventuálních vložek je nedílnou součástí diagnostika techniky došlapu a odrazu při běhu. Díky nejmodernějším technologiím vhodného software pro videorozbor a vyšetření statiky na tlakové desce lze určit typ došlapu, rizika přetěžovaných partií, eventuální dysfunkce a stanovit vhodná preventivní opatření. Ať už se to týká vhodné běžecké obuvi, posilovacích cviků či zmíněné fyzioterapie. „Zákazníci jsou často mile překvapeni, jak jim naše diagnostika běžeckého stylu může odhalit možné příčiny zdravotních obtíží,“ říká konzultant Josef Rendl. Na diagnostiku není nutné se předem objednávat a v rámci nákupu běžecké obuvi je poskytována bezplatně na každé běžecké prodejně TRIEXPERT. V prodejně na Floře je možné podstoupit diagnostiku a rozbor běhu. Jde ale nejen o rozbor a zhodnocení běžecké techniky, ale celkový obrázek o stavu pohybového aparátu, identifikaci případné dysbalance a slabých míst. S doporučením, jak ideálně zařadit změny a úpravy do každodenního režimu.

Před dvěma lety otevřela firma TRIEXPERT v pražských Holešovicích největší speciální prodejnu na triatlon u nás. „Řekl jsem si, že bych jednou rád otevřel specializovanou prodejnu na triatlon. Když jsem jezdil na tréninky a závody na račický kanál po Argentinské ulici, tak jsem si říkal, že by tam mohlo být vhodné místo pro prodejnu. V březnu roku 2016 jsme otevřeli triatlonovou speciálku v Holešovicích a já se rozhodl, že si tento sport také zkusím na vlastní kůži,“ říká s nadšením v hlase majitel firmy Jan Lepier. Že od slov k činům nemá daleko, dokládá fakt, že ho letos ho čeká premiérová účast na světovém šampionátu v halfironmanu. Prostory triatlonové speciálky zpestřil bazén s protiproudem s možností rozboru plaveckého stylu a testování nabízených neoprenů. Dalším dílkem v puzzle nabízených služeb začínajícím i výkonnostně laděným sportovcům je možnost využití komplexní diagnostiky a zátěžových testů v TRIELABu. Jde o zjištění klidové a zátěžové spirometrie a stanovení intenzity zátěže v různých energetických zónách, zjištění předpokladů a vytrvalostních schopností. „Jsem rád, že zde mohu svoje teoretické znalosti uplatnit s využitím moderních přístupů a vybavení,“ glosuje specialista na sportovní testování a vynikající český běžec David Gerych.

Důležitým faktorem pro co nejefektivnější jízdu na kole, která je jednou z triatlonových disciplín, je správný posed na kole. K tomu vám pomůže nejpokročilejší metoda nastavení posedu GURU FIT Systém s instruktáží vyškoleného specialisty a výborného amatérského cyklisty Honzy Dubce. „Nevhodné nastavení i jednoho z mnoha parametrů posedu na kole může mít zásadní vliv jak na jezdcův výkon, tak především na jeho pocit z jízdy a může být příčinou vážných a nepříjemných zranění. Lidé přicházejí s vlastním kolem, a bohužel se někdy stává, že to kolo vůbec nesedí a jiný posed to nevyřeší. Naštěstí už začíná víc a víc lidí řešit nastavení před nákupem kola, čímž se to eliminuje. V rámci nákupu dražšího kola u nás je GURU fitting v ceně,“ říká Honza. Při běžeckých a triatlonových speciálních prodejnách ve vyspělých zemích, jako je třeba Velká Británie či Austrálie vznikají a působí sportovní oddíly se zázemím pro sportovce, ať už z řad „hobby“ kategorií či sporťáků s medailovými ambicemi. TRIEXPERT tento trend akceptuje a kromě tvorby vhodných podmínek pro členy svých tréninkových skupin letos přidal i triatlonové soustředění na Mallorce pod vedením zkušených triatlonistů Karla Zadáka a Franty Schovala. „Skupina čítá kolem patnácti sportovců a kemp bude zaměřený převážně na začínající triatlety s důrazem na najíždění objemových kilometrů na kole. Budu se snažit předat začínajícím závodníkům maximum svých znalostí a zkušeností s tímto překrásným sportem,“ popisuje Karel Zadák, několikanásobný republikový šampion v terénním a dlouhém triatlonu a jeden ze služebně nejstarších členů pracovního týmu TRIEXPERT.