Při hubnutí nezapomínejte na slezinu

Slezina bývá při řešení řady zdravotních potíží neprávem opomíjena a řada lidí o jejím přínosu pro zdravé fungování organismu ani netuší. Někteří ji dokonce považují za nepotřebný orgán. Může ovšem pomoct také v boji s kily.

Někdy se přes všechny snahy nedaří váhu snížit, i když se člověk drží všech dietních doporučení a pravidelně se hýbe. Na tom, jakou máme hmotnost, se v největší míře podílí metabolismus a hormonální systém. Pomalu pracující metabolismus ztěžuje hubnutí, neboť spálí málo energie a ve větší míře produkuje volné radikály, které poškozují buňky a způsobují předčasné stárnutí. Odvolávat se ovšem jen na něj je alibismus. 

Fungování metabolismu ovlivňuje také složitě propojený hormonální systém. Pokud je vyvážený, dokáže přirozeně reagovat na aktuální potřeby a práci metabolismu přizpůsobovat fyzické námaze a stravování. Přibývá ovšem lidí, kteří se potýkají s hormonální nerovnováhou, protože do sebe každý den dostáváme řadu jedovatých chemikálií, které stabilitu hormonů narušují. Potravou, ale i dýcháním a nevhodnou kosmetikou. K tomu přičtěte stres a výsledkem je hromadění toxinů v našem těle.

Detoxikujte

Jak se škodlivin z těla zbavit? „Pro nastartování zdravého metabolismu je důležitá detoxikace jater. Funkční hormonální systém pomáhají udržovat slezina a slinivka. Zatímco v západní medicíně bývá jejich důležitost při léčení mnoha zdravotních potíží podceňována, čínská tradiční medicína s nimi pracuje často,“ říká Marie Vilánková, odbornice na řízenou očistu těla metodou CIC (controlled inner cleansing). „Slezina je mateřský orgán všech hormonálních žláz, její stav je ovlivňuje. Pro zdravý hormonální systém je nezbytné slezinu a slinivku zbavit všech toxinů podobně jako u jater. K tomuto účelu se hodí přípravky bioinformační medicíny na přírodní bázi,“ dodává. Na trhu sáhněte po čistě přírodních detoxikačních preparátech, existují přímo i ty na slezinu.

Sle

zina je největším orgánem lymfatického systému. Její hlavní funkcí je filtrovat a čistit krev. Dokáže tělo zbavovat spotřebovaných červených krvinek, především však slouží jako podpora celého imunitního systému. Vytváří totiž protilátky, které pomáhají tělu zbavit se škodlivin a bakterií. Slezina je zároveň jedním z hlavních zdrojů energie. Podle prastarého čínského lékařství umožňuje získávat energii ze stravy, a pokud je poškozená, projevuje se nedostatkem energie a únavou.

Text: Petr Kučera | Foto: Shutterstock