Spartan Race – Benzina tým si sáhl na dno

Poslední závod drsné série Spartan Race se uskutečnil v Liberci. Závodníci si mohli vybrat ze dvou obtížností – v sobotu se běžel sedmadvacetikilometrový Ultra Beast, o den později pak sedmikilometrový Sprint.

Benzina, která je druhým rokem oficiálním partnerem série, vyslala na trať svůj vlastní tým, který se v nabitém startovním poli rozhodně neztratil. Hned dva jeho členové atakovali nejlepší desítku závodníků jak v mužské, tak v ženské kategorii. „V Benzině věříme, že posouvání limitů, je základem úspěchu v životě každého z nás,“ říká vedoucí odboru marketingu Benziny Agnieszka Bobrukiewicz. „Rádi jsme fanouškům nabídli další možnost, jak ze sebe dostat to nejlepší. Jsou pro nás inspirací, která nás žene dopředu a jsme pyšní na to, že do toho jdou s námi.“

Pekelná příprava

Trénink na Spartan Race začal již před několika týdny. Ve spolupráci s licencovanou tělocvičnou CrossFit Commited South v Praze uspořádala Benzina v sobotu 2. září životní výzvu pro ty nejsilnější, nejrychlejší a nejodvážnější, kteří získali možnost poměřit své síly přímo v Liberci. Ve hře bylo 50 volných lístků na Spartan Race. Pod vedením profesionální trenérky se zrodil Benzina tým, který netrpělivě očekával start závodu o tři týdny později.

Chlad, pot a slzy

Samotný závod začal mírným stoupáním a hned první překážka ukázala, jak bude zbytek trasy vypadat. Běžci totiž hned na začátku museli překonat několik bahnitých valů a jam plných studené vody. Pršelo po celou dobu závodu a teploměr se jen lehce přehoupl přes 10 stupňů. Ve tvářích běžců bylo vidět vysílení a chlad, který jim prostupoval celým tělem. Ani další překážky nebyly procházkou růžovým sadem. Běžci se museli poprat se šplhem na laně, plazit se pod ostnatým drátem, zápasit s těžkými pytli písku nebo přeplavat rybník.

Tým, který Benzina vybavila také speciálními běžeckými kompresními podkolenkami, se na náročné trati v Liberci ukázal ve skvělém světle. Mezi patnáctku nejlepších v jednotlivých kategoriích se dostali hned dva běžci z týmu. V mužské kategorii skončil Luboš Fábera na skvělém 13. místě a Zuzana Závodná se v ženské kategorii umístila dokonce na 10. místě.

Spartan Race v Liberci nebyl jednoduchý závod, zážitek doslova na vlastní kůži si ale chválili všichni členové týmu a rozhodně je neodradil od extrémního běhání. O dalších zážitkových aktivitách, které Benzina připravuje, se zájemci včas dozvědí na Facebooku nebo na webu Benziny.

Co je Spartan Race?

Jedná se o extrémní běžecký závod v terénu, během kterého běžci překonávají různé překážky. Inspirován je náročnými vojenskými cvičeními a populární je po celém světě. Běžci si mohou zvolit různé úrovně obtížnosti od pětikilometrové tratě s 20 překážkami, až po takzvanou „bestii“, která obnáší 20 kilometrů běhu s více než třicítkou překážek.