Sto kilometrů za deset hodin, hobíka motivovala běžecká sleva

Sto kilometrů za deset hodin, hobíka motivovala běžecká sleva

Nikdy nebyl žádným vrcholným atletem, spíše nadšeným účastníkem vybraných běžeckých závodů. Některé přesáhly svoji délkou trojciferné číslo kilometrů, přesto si na takovou porci Martin Töpfer nikdy netroufl sám. „To až nyní, když jsem viděl výzvu od INTERSPORTU. Řekl jsem si, že když už si mám slevu vyběhnout, zkusím tu stoprocentní,“ vysvětluje pražský rodák.

Právě v tom, jakou vzdálenost běžec uběhne, tkví smysl projektu Běž IS pro slevu, která nabízí aktérům slevu v prodejnách INTERSPORT na jakýkoliv běžecký produkt v procentuální výši zdolaných kilometrů. „Původně jsem měl v plánu běžet tak polovinu, ale když jsem se dostal na 50 kilometrů, přišla mi škoda nedoběhnout celou stovku, tak jsem pokračoval stejnou cestou zpět,“ říká spokojeně Töpfer.

Ten měl trasu naplánovanou dlouho dopředu, ale několik dní čekal na správnou chvíli. „Přeci jen jsem takovou porci nikdy sám nezvládl, také jsem si říkal, že bude po cestě docela nuda. Z počátku mi trať jen svítila doma na monitoru, až jsem jeden den vzal MP3 a šel na to,“ popisuje rozhodující moment hobík, pro kterého je běh v první řadě zábava.

„Trať na severu Prahy nedaleko Okoře jsem neznal, místo hudby mě tak nakonec nejvíce zabavilo sledování okolí. Snažil jsem se držet v přírodě, ale trasa byla tak dlouhá, že se silnicím vyhnout nedalo,“ upozorňuje Töpfer, kterému zdolání stokilometrové hranice trvalo lehce přes deset hodin.

„Hned jsem vyrazil do prodejny INTERSPORT vybrat si svou výhru. Zvolil jsem běžecké hodinky s GPS, mám pocit, že se mi ze všech produktů budou hodit nejvíce,“ myslí si vytrvalec a hned dodává: „Svou trať jsem podle pravidel sdílel na své facebookové zdi. Obratem se mi ozvalo několik běžců, myslím, že se do toho pustí taky. Vyběhnout si pro slevu, jejíž výše závisí jen na vás, je celkem výzva,“ má jasno Töpfer.

samotný projekt Běž IS pro slevu běží do konce dubna. Více podrobností najdete v sekci Akce na www.intersport.cz nebo na www.facebook.cz/intersportCZ.