1. čarodějnický virtuální závod je ZDARMA a kouzelně prožene dospělé i děti

1. čarodějnický virtuální závod je ZDARMA a kouzelně prožene dospělé i děti

Čeká tě další speciální výzva

Stálo to za to. Náš velikonoční virtuální závod se stal se svými 4600 registracemi pravděpodobně zatím největším virtuálním závodem v Čechách a na Slovensku. Za 4 dny prakticky nepřetržité práce a následné kompletace medailí atd. jste nás odměnili nespočtem děkovných komentářů včetně mnoha těch, kteří jste se poprvé odhodlali opravdu rozběhnout, nebo naopak překonat své dosavadní nejlepší výsledky. Věděli jsme, že energie věnovaná tímto směrem má smysl a rozhodli jsem se tedy pokračovat.

Vyzvi na čarodějnický závod i své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě. Registrace zde.

 ČARODĚJNICKÁ VIRTUÁLNÍ VÝZVA/ZÁVOD ve dnech 30.4. – 3.5.2020

Doběhnout a chytit čarodějnici není žádná sranda a potřebujete k tomu hlavně rychlost na velice krátkých tratích. To nás inspirovalo k motivu tohoto závodu. Uvědomili jsme si, že málokterý běžec si měří svou maximální rychlost na velice krátkých tratích. I přesto, že veškeré sporttestery nám data o nejrychlejším kilometru, míli a 5km běžně nabízejí, prakticky minimum běžců kdy svůj osobák na 1km trati opravdu vyzkoušelo. Kolem nás, organizátorů, to jsou opravdu pouze jednotky, kteří takové běhy absolvují a většinou jde o závodníky v atletických oddílech. Bude zajímavé sledovat, jak sprinteři zamíchají pořadím mezi ostřílenými vytrvalci.

Délka tras je:  Čarodějnický sprint – 1km,  Uteč čarodějnici – 1 míle (1,6km), Magický Pentagram – 5km a Čarodějnický let – 13km. Inspirovali jsme se 3 běžně měřenými vzdálenostmi, které nabízejí sportovní hodinky v rámci osobních rekordů. Protože je výzva 4 denní, nebojte se zaregistrovat klidně 2 nebo 3 trasy, ať si dobře zazávodíte. Sami uvidíte, že rozdíl mezi 1km a mílí není zase tak malý, jak se zdá. I tentokrát platí, že stačí, když zvolenou vzdálenost absolvujete v průběhu delšího běhu tzn. po 1km budeš pokračovat a dáš si nakonec třeba 10ku.

Trasu 3km jsme úmyslně vynechali, protože chceme motivovat ty, kteří ji běželi minule, aby se pokusili o prolomení trasy s cenovkou 5km.

 

Dětský virtuální závod

Když jsme viděli, jak kilometry zdolávají celé rodiny s dětmi, když jsme si uvědomili, jak oblíbené jsou klasické dětské závody a současně z vlastních zkušeností víme, jak moc mají děti rády soutěžení a odměnu ve formě medaile, kterou pak několik dní z krku ani nesundají, rozhodli jsme se vypořádat i s touto organizační výzvou.

Stará pravda tvrdí, že čím více se na odměnu nadřeš, tím více si ji pak vážíš. Přemýšleli jsme proto, jak správně zvolit délku tratě tak, aby to nebylo ani málo, ale dost na to, aby si drahé děti svého diplomu a medaile vážili. Podle vlastních dětí jsme vypozorovali, že první vnímání jakéhosi soupeření a silových vlastností se projevují nejdříve okolo 3 let věku, přičemž okolo 6ti let děti vnímají i určité soupeření a mohou podstoupit i závod, který nezvládnou běžet od začátku do konce na plný plyn.

Nakonec jsme se tedy rozhodli pro děti do 5ti let zavést 0,5km trasu a pro ty od 6ti let (den narozenin včetně) již minimální vzdálenost 1km. Určitě jsou mezi dětmi staršími 6 let i takové, které možná 1km neuběhnout, ale určitě mohou i část trasy zdolat třeba chůzí. Pokud by ani to nezvládly, tak jim systém dovolí se přihlásit i na závod délky 0,5km, akorát nebudou oficiálně zařazeni do výsledného pořadí daného závodu, aby neovlivnily výsledky o dost mladších dětí. I tak ale získají diplom i medaili. Velice se však přimlouváme za to, abyste děti nechali opravdu vyběhnout na celý 1km. Věříme, že jej každý zdolá sobě vlastním způsobem.

 Pamatujte, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhne, ale že se na trať vydá a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky opravdu všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát.

 

Bude to má první výzva/závod

Možná, že si ještě žádný virtuální závod neběžel. I proto, jsme pro tebe a tvé kamarády na tuto 1. virtuální běžeckou výzvu udělali startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat domů poštou krásnou dřevěnou MEDAILI, nebo si zvolit dobrovolné startovné tak, aby si nám přispěl na organizaci závodu. Registrace na závod se dělá on-line ve formuláři a nepotřebuješ žádné přihlašovací údaje, ani se registrací k ničem nezavazuješ. Jak se ukázalo, virtuální klání je forma zábavy, zpestření tréninku a sportovní motivace. Vyzvi na závod i své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě.

 

Startovné a registrace

Protože nechceme v této složité době zavedením startovného kohokoli limitovat se výzvy účastnit, zachovali jsme i pro čarodějnický závod původní model startovného zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budete chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI. Pokud se vás však naše závody baví a máte tu možnost, budeme rádi, když si sami zvolíte dobrovolnou výši startovného, kterou nám pošlete (půjde samozřejmě o anonymní údaj, který se nikde na webu nezobrazí).

Registrovat se můžeš zde a zabere ti to stejně času, jako uběhnout cca 500m.

 

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZTE nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílejte buď náš status na facebooku, naši událost, nebo váš vlastní status s odkazem na tento závod. Pokud používáš hashtagy, označ #CarodejnickyZavod , #RunMagazine či #RunCZ. Budeme vám moc vděční.

 

Šanci vyhrát máš i ty

Protože víme, že v běhu je minimum elity a naopak hromada z nás, kteří každým vyběhnutím překonáváme sami sebe, nedostanou od nás ceny jen ti nejlepší, ale losovat o ceny budeme ze všech registrovaných závodníků:

 • 1x bezdrátová sluchátka Buxton
 • 3x předplatné RUN magazín
 • 1x balíček všech sportovních mastí Metaxtren
 • 1x balíček 2x gelů Alpa
 • 1x startovné na vybraný závod (Běhej Lesy, RUN Tour, Mizuno trail running cup, RUN Czceh, Craft team running, Leskros, Salomon Ješted)
 • 5x startovné na příští virtuální závod
 • 1x 150g + 1x 50g JERKY Usušil & Syn – příchť krůta se zázvorem,
 • 1x 150 + 50g JERKY Usušil & Syn – příchť hovězí s pepřem
 • 1x 150g + 50g JERKY Usušil & Syn – příchť kachna na pomeranči
 • 3x kombinace sušená zelenina  a křížaly Usušil & Syn

Výhody: Při registraci si můžete přiobjednat

 • krásnou dřevěnou medaili, která Vám přijde do schránky poštou
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami (více ZDE)
 • zvýhodněné sušené maso/jerky, zeleninu a ovoce od českého výrobce Usušil & syn – 7% sleva platí při nákupu na e-shopu s kódem runmag007 následujících 14 dní.

Za podporu moc děkujeme i partnerům, kteří nám dali ceny pro závodníky. Tím spíš nás těší, že při pohledu na jejich výčet jde výlučně o české společnosti s vlastními produkty. Protože to není naposledy, kdy nás tímto způsobem podporují, budeme rádi, když si i ty najdeš čas projít jejich webové stránky. Možná narazíš na něco, co tě zaujme natolik, že tě to bude doprovázet běžeckým životem.

Pavel a Martin – RUN magazine team