2. ročník Zimních virtuální her, 6 sportů, 6 medailí, 1 velká výzva

Zimní virtuální hry propojují skutečné sportování s online světem a nabízí jedinečnou motivaci k tomu prožít zimní období aktivně. Virtuální závodění je dnes už sportovní disciplína sama o sobě a daří se kolem ní budovat silnou komunitu sportovců, kteří se navzájem motivují k pohybu a ke zdolávání dalších výzev. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní zažívají sportovci v reálném světě a každý si může vybrat hned z 6 sportovních disciplín. Registrace i účast jsou přitom zdarma a účastnit se tak může opravdu každý. Závod probíhá v termínu od 25.12.-28.2. a více informací je k dispozici na www.zimnivirtualnihry.cz.

Běh, Běžecké lyžování, Sjezdové lyžování, Snowboarding, Vertikální chůze, Skialpy

Závodí se nejen v rychlosti, ale také ve vytrvalosti a v získávání výškových metrů. Každý ze soutěžních sportů má trochu jiné tratě a trochu jiná pravidla, podle toho, zda se jedná o závod na čas (běh, běžecké lyžování), vzdálenost (sjezdové lyžování, snowboarding) nebo ve stoupání (SkiAlp, chůze). Každý účastník se může přihlásit do více tratí i různých sportovních disciplín a nezáleží na tom, jestli s daným sportem začíná, nebo patří mezi profíky. Možnost závodit mají všichni bez rozdílu, a kromě tratí pro dospělé jsou v každém závodě připravené i kategorie pro děti.

Motivace pro začátečníky, test pro zkušené

Princip je jednoduchý: na webu www.zimnivirtualnihry.cz se během několika vteřin přihlásíte k závodům, které vás nejvíce osloví. Následně vybranou disciplínu absolvujete ve skutečném světě, a nakonec už jen prostřednictvím odkazu v e-mailu nahrajete na web Zimních virtuálních her svůj důkaz o absolvované aktivitě (většinou půjde o fotografii či printscreen z aplikace v mobilu). Hned jak projde výsledek kontrolou, objeví se ve výsledkové listině, která se po celou dobu závodu průběžně aktualizuje.

Běhejte, lyžujte, jezděte na snowboardu, nebo si na skiaplech vyšlápněte na krásné výhledy.

V programu Zimních virtuálních her jsou:

  • Běh: 2 km, 5 km, 10 km, 15 km, 30 km, 50 km+ dětské kategorie
  • Běžecké lyžování:neměřená trať, 2 km, 5 km, 10 km, 15 km, 30 km, 50 km + dětské kategorie
  • Sjezdové lyžování a Snowboarding: závody na vzdálenost, cílem je najet co nejvíce kilometrů
  • Skialpy a Vertikální chůze:závody ve stoupání, cílem je překonat co nejvyšší převýšení

Pořadí ve výsledcích přitom není to nejdůležitější. Cílem projektu je motivovat amatérské sportovce v jejich v začátcích a ty pokročilejší v tréninku. Závody můžete navíc absolvovat s rodinou, přáteli nebo z nich vytvořit výzvu pro kolegy v práci a podpořit tak zároveň i zdravou soutěživost.

Více informací najdete na webu www.zimnivirtualnihry.cz, aktuální dění můžete sledovat také na sociálních sítích na profilech @zimnivirtualnihry, a dále prostřednictvím hashtagů #ZimniVirtualniHry