5 aktualit ze závodních kanceláří

Hlavní běžecká sezona je za námi, organizátoři běžeckých závodů ale volno rozhodně nemají. Co se aktuálně děje v jejich kancelářích?

1. Nový městský půlmaraton v termínovce

Do termínovky si můžete zapsat zcela nový závod – Škoda FIT půlmaratón. Jeho organizátorem je společnost Škoda Transportation, která jej připravuje v rámci svého projektu Škoda FIT. Akce se uskuteční 28. května v Plzni a kromě půlmaratonu bude na programu také dětský závod, rodinný běh a štafety na 2 x 10 km a 4 x 5 km.

Přihlašovat se můžete na stránkách www.skodafit.cz, přičemž až do konce roku můžete využít zvýhodněné ceny registrace 390 korun. Během prvních dnů po otevření se zapsalo téměř 150 běžců. „Věřím, že se nám podařilo připravit trasu, která bude jednou z nejkrásnějších, kterou běžci v České republice mohou při městských závodech absolvovat. Atraktivní je určitě i tím, že je jednokolová, závodníci tedy nebudou muset absolvovat žádné části trasy vícekrát,“ říká patron projektu Škoda FIT a člen dozorčí rady Škody Transportation Josef Bernard.

2. Velké závody otevřely registrace

Čím dál více „velkých“ závodů otevírá registrace pro příští ročník. Už se tedy můžete přihlašovat do seriálu Běhej Lesy, který byl letos v běžeckém kalendáři nováčkem, i na Kbelskou desítku, která je naopak absolutní stálicí. Registrace přijímá i Pardubický vinařský půlmaraton, který se opět uskuteční jako mistrovství republiky v půlmaratonu. Do velmi oblíbeného Vltava Runu už je přihlášeno 242 týmů, ani tady proto s registrací dlouho neotálejte.

3. Agrofert RUN se rozšiřuje

Agrofert RUN 2016
» 30. dubna: Pardubice
» 21. května: Valašské Meziříčí
» 11. června: Napajedla
» 3. září: Lovosice
» 10. září: Přerov

Do seriálu běžeckých závodů Agrofert RUN přibude v příštím roce jedna trať. Nově se poběží v areálu společnosti Fatra v Napajedlech. V letošním ročníku seriál Agrofert RUN přivítal přes 4500 aktivních závodníků všech věkových i výkonnostních kategorií a více než 8000 návštěvníků celkem.

4. Do Pardubic míří také RunTour

RunTour 2016
» 16. dubna: České Budějovice
» 30. dubna: Hradec Králové
» 28. května: Ústí nad Labem
» 11. června: Olomouc
» 16. července: Liberec
» 20. srpna: Plzeň
» 3. září: Ostrava
» 17. září: Brno
» 1. října: Praha
» ???: Pardubice

Od začátku prosince už se můžete registrovat také do příštího ročníku RunTour, která se rozšířila o dva závody. Nově se poběží v Ústí nad Labem a Pardubicích.

“Když jsme se našich běžců na konci roku ptali, v jakém novém městě by se chtěli s RunTour proběhnout, hned třetina z nich se vyslovila pro Pardubice. Jsme moc rádi, že jsme jim mohli takhle rychle vyjít vstříc. Navíc jsme stále přemýšleli, jak do seriálu vložit něco zcela nového a já věřím, že právě tento závod je tím skvělým bonusem,” prozradil Jan Dvořák z organizačního týmu RunTour. Zajímavostí je, že v rámci Agrofert RUNu i RunTour se bude pardubický závod konat na dostihovém závodišti. Termín tohoto závodu organizátoři teprve oznámí.

5. RunCzech vyprodal registrace do Prahy v rekordním čase

Jen 69 dnů od otevření registrací trvalo, než se vyprodaly dva největší české závody: Sportisimo 1/2Maraton Praha (2. dubna 2016) a Volkswagen Maraton Praha (8. května 2016).

Běžci, kteří se chtějí postavit na start Sportisimo 1/2Maratonu Praha či Volkswagen Maratonu Praha a nestihli se dosud přihlásit, mají možnost registrovat se prostřednictvím charitativních organizací, se kterými RunCzech dlouhodobě spolupracuje. Běžec si vybere organizaci či nadaci, kterou chce podpořit, a poté ji kontaktuje pro získání startovního čísla. Úplný seznam partnerských charitativních organizací lze nalézt na webových stránkách RunCzech.

Text: red | Foto: RunCzech