5 závodů, které si tento víkend nenechte ujít

5 závodů, které si tento víkend nenechte ujít

Když se podíváte do termínovky Český běh, kterou pro vás připravuje Český atletický svaz, zjistíte, že se teď každý víkend konají desítky závodů. Ale které si vybrat? Nás můžete potkat na těchto startech.

  1. RunTour Ústí nad Labem

Závody RunTour jsou skvělé v tom, že se sice řadí mezi masové akce, pořád si ale drží rodinnou atmosféru. Takže před závodem dostáváte profesionální servis, můžete si prohlédnout stánky partnerů, kteří tam prezentují své novinky z běžeckého i neběžeckého světa (například i špičkové vozy Toyota) a přitom se uvidíte na startu se svými sousedy a kamarády. Na severu Čech se poběží na pěti a deseti kilometrových tratích v centru města.

A důležitá věc: členové RUN magazine teamu mají 20% slevu na startovné!

www.runtour.cz

  1. Trail Praha

Pořadatelé Kilpi Trail Running Cupu dokázali i v historickém centru Prahy připravit skvělou trialovou trasu. Vytyčen je pětikilometrový okruh, který můžete absolvovat jednou či dvakrát podle délky závodu, který si vyberete. Poběží se ze Strahova k Pražskému hradu, pak dolů na Újezd a zase vzhůru. Krásná trasa!

I na tento závod mají členové RUN magazine teamu levnější startovné!

www.trailrunningcup.cz

  1. Hradecký koloběh

Velmi originální myšlenka závodu! Startují smíšené dvojice a jede/běží se v krásném prostředí městských lesů, při kterém jeden z dvojice běží a jeden jede na kole. Závod se koná v Hradci Králové.

Už se opakujeme, ale i na tento závod mají členové RUN magazine teamu slevu.

www.sportvisio.cz

  1. Večerní svěrácká 10

Závod dělaný s velkým nadšením, při kterém pořadatelé připravují pro účastníky netradiční dárky. Například vítěz získává putovní zlatý svěrák. Desetikilometrový závod se koná v Praze na Černém Mostě, nemusíte se ale bát běhu po sídlišti. Běží se přírodou.

www.sverak.sk

  1. Salomon Valašský hrb

Krásný trailový závod, který vede po hřebenu beskydských vrchů. Vyrazte s celou rodinou, na start se totiž může postavit opravdu každý – připraveny jsou tratě 10, 20, 30 a 50 km. Těšit se můžete na krásné výhledy, lesy a přírodní cesty. Start i cíl jsou u horského hotelu Čarták v Solanci pod Soláněm.

www.valasskyhrb.cz

Foto: Toyota