6 důvodů, proč nesmíš chybět na IRONMAN 70.3 Varšava

Občas se stávají náhody, které člověku změní život. Nám se stala náhoda, která ovlivnila minimálně celou první polovinu roku 2023. To když na nás na YouTube vyskočilo video ze závodu Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Varšava. A hned jsme věděli, že v polské metropoli nemůžeme chybět! Chceš vědět proč?

  1. Trasa vede srdcem Varšavy

Triatlonové závody jsou logisticky i organizačně výrazně náročnější než ty běžecké. Je proto výjimečné, že by se konaly v centrech měst. V Česku máme pouze jeden takový závod – CITY TRIATHLON Karlovy Vary, jenže při něm zavírají pořadatelé město pouze na kratší vzdálenosti sprintu a olympijského triatlonu. Zavřít ale metropoli kvůli střednímu triatlonu (1,9 km plavání, 90 km cyklistiky, 21 km běhu) je opravdu rarita!

Ve Varšavě se sice poplave na předměstí, konkrétně v jezeře Zegrzynski, na kole se pak ale závodníci dostanou do těch nejkrásnějších míst města. A běh? To je úplná třešnička – vede těmi nejstaršími ulicemi nádherného historického centra.

  1. Rychlost! Rychlost! Rychlost!

Že je trasa krásná, neznamená, že není rychlá. Výjimečným časům tu nahrává nejen rovinatost, ale také kvalita širokých silnic, na kterých závodníky nic nebrzdí! „Varšava je živé město, které v sobě spojuje nelehkou historii a ultramoderní vzhled dynamického evropského hlavního města 21. století,“ říká Piotr Jakóbik, člen organizačního týmu.

  1. Atmosféra

Varšava žije. A fandí! Jakmile se závodníci dostanou do centra města, těší se z podpory tisícovek diváků a fanoušků. A to nejen těch, kteří přijeli jako doprovod závodníků, ale také od místních, kteří tento závod berou za svůj. „Sportovcům se na tomto závodě velmi líbí jeho atmosféra, přičemž zážitek z cílové rovinky a cílového prostoru v Multimediálním parku s fontánou jsou vrcholem celého víkendu,“ říká Piotr.

  1. Servis pro závodníky

Ve Varšavě si i amatéři připadají jako profesionální závodníci – tak kvalitně je o ně postaráno! „Soustředíme na to, abychom našim sportovcům poskytli co nejkvalitnější servis a usnadnili jim život během celého závodního víkendu,“ potvrzuje Piotr.

Závodníci si tak společně se startovným mohou objednat hotel, stavbu a zabalení kola, jeho transfer z centra města do prvního depa k jezeru, cílové fotografie, gravírování na medaile, VIP zážitek…

  1. Snadná dostupnost

Tak velkých závodů v blízkosti českých hranic příliš není, jen několik jich lze napočítat v Rakousku či Německu. Z Ostravy jsme ve Varšavě autem za čtyři hodiny, letadlem z Prahy za necelé dvě. My ale pojedeme do Polska nočním vlakem – večer si v Praze lehneme do postele, ráno se probudíme v centru Varšavy. A půjdeme si pro jeden z největších sportovních zážitků v životě!

  1. Kratší závody

Cestu do Varšavy si užijí i kamarádi nebo rodinní příslušníci, kteří si na celý závod IRONMAN 70.3 netroufnou. Součástí programu jsou totiž také páteční Noční běh městem, sobotní Kids run pro děti a nedělní kratší závod IRONMAN 5150, který se koná na distancích olympijského triatlonu (1,5 – 40 – 10 km).

Už chápeš, proč jsme si tenhle závod nemohli nechat ujít? Chceš u toho být také? Pojeď s naším RUN magazine teamem. Registrovat se můžeš zde.