ADIDAS ADIZERO ADIOS PRO 2: čeká vás nejrychlejší běh v životě

ADIDAS ADIZERO ADIOS PRO 2: čeká vás nejrychlejší běh v životě

Začátkem září spatřila světlo světa nová verze nejrychlejší boty značky adidas. V loňském roce model ADIZERO ADIOS PRO debutoval s velkým ohlasem. Překonávaly se v něm světové rekordy – Peres Jepchirchirová z Keni dvakrát zdolala dosavadní světový rekord v půlmaratonu žen a Kibiwott Kandie zaběhl vůbec nejrychlejší půlmaratonský čas, když se o 29 vteřin zlepšil oproti vlastnímu předchozímu rekordu.

V návaznosti na uvedení novinky se v neděli 12. září 7:00 v sídle adidas v německém Herzogenaurachu uskuteční akce ADIZERO: ROAD TO RECORDS. Více než 80 sportovců adidasu včetně RunCzech Racing Teamu, kteří patří do světové špičky, bude startovat v závodě na 5 km, 10 km a také v půlmaratonu. Jejich hlavní cíl? Budou se snažit překonat svá osobní maxima.

Na trati budou připraveni ti nejlepší. Včetně držitele světového rekordu na 10 km Rhonexe Kipruta či dvojnásobného mistra světa na 5 km Muktara Edrise, stříbrného medailisty Senbereho Teferiho nebo dvojnásobného bronzového medailisty z Mistrovství světa v atletice Agnese Jebeta Tiropa.

V neděli se jako host připojí také běžkyně na dlouhé tratě Peres Jepchirchir z Keni, která nedávno zazářila při vítězství v maratonu na olympijských hrách v Tokiu 2020. Na sobě při tom měla boty ADIZERO ADIOS PRO 2 a aktuálně také drží světový rekord v ženském půlmaratonu.

Závody začnou v neděli 12.9. v 7 hodin a budou se vysílat živě. A to na youtube kanálu adidas running (http://a.did.as/adizeroroadtorecords), kde budou mít diváci možnost sledovat celou událost a všechny úseky tratě. Sportovci budou závodit na speciálně navrženém hřišti okolo kampusu. Na nohou budou mít poslední verzi bot, se kterými se překonávají rekordy – ADIZERO ADIDOS PRO 2 – spolu s nimi ale také zatím nevydaný model ADIZERO, který bude uveden na trh až koncem tohoto roku. Nejrychlejší trať na světě by už brzy mohla být v německém Herzogenaurachu.

Závody ale budou pokračovat i u nás. Od pondělí 13.9. do čtvrtka 23.9. bude moci každý, kdo miluje svižný běh a rychlost, vyzkoušet novinku ADIDAS ADIZERO ADIOS PRO 2 a zaběhnout si v ní nejrychlejší sprint svého života. Na Bruselské cestě na Výstavišti bude totiž kromě testu bot připravená také speciální měřená běžecká dráha na 40 m, kde si každý bude moci zkusit své maximum.