Ani Čech, ani Keňan. RunTour v Hradci vyhrál Maročan

Závody seriálu RunTour obvykle vyhrávají zástupci české špičky, tentokrát jim ale všem utekl marocký atlet. Jmenuje se Saji Abdelkabir a hradeckou trať proběhl v čase 30:53.

„Saji běžel famózně, od začátku bylo jasné, že všem uteče,“ uznal kvalitu soupeře druhý Martin Kučera, který na vítěze ztratil 102 vteřin. „Ten odstup je velký, ale zasloužený,“ dodal.

A jak se na samotný průběh závodu dívá vítězný Maročan? „Krásná trať, to musím říct na začátek. Hradec se mi moc líbí, prostředí kolem řeky bylo krásné, navíc vyšlo parádně počasí. Rád se zase na RunTour vrátím,“ rozvyprávěl se Saji Abdelkabir, který obhájil v Hradci své loňské vítězství.

Mezi ženami byla suverénní Eva Nývltová Vrabcová. Ta si v rámci tréninku na blížící se maraton a olympijskou kvalifikaci vyběhla čas 33:12, se kterým ale nebyla příliš spokojená. „Chtěla jsem se dostat pod 33 minut, takže mám co zlepšovat,“ přiznala, ale úsměv ji v cíli nechyběl. „Já si užívám každou RunTour a každé své vítězství. RunTouráci mě vzali mezi sebe, fandí mi a to mě naplňuje víc než kdejaká medaile,“ dodala závěrem česká olympionička v běhu na lyžích, která nyní sní o kvalifikaci na Letní Olympijské hry v Riu právě v maratonu.

Text: red, RunTour | Foto: RunTour