Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová

Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně, kde se v neděli 5. března odrazilo do nové sezony celkem 147 sportovců. V hlavním závodě zvítězili domácí Lucie Miklišová a obhájce celkového prvenství Šimon Koblížek.

Plavecká část se uskutečnila v 25m bazénu Městských lázní Zlín, kde nejstarší věkové kategorie absolvovaly 400metrovou trať. Podle zaplavaných časů se pak závodníci postupně vydávali na trať pětikilometrového běhu. „Ten se uskutečnil na atletickém stadionu Mládeže, čímž je náš závod v Českém poháru výjimečný,“ upozornil ředitel závodu Bob Komín.

V závodě žen si nejrychlejší plavecký připsala Lucie Miklišová, jen o pět vteřin později dohmátla Kateřina Hálová, bývalá atletická reprezentantka, která obhajovala vítězství z loňského roku.

„Se svým časem jsem nebyla úplně spokojená. Věděla jsem, že Kačka Hálová je skvělá atletka, takže jsem předpokládala, že v běhu půjde přede mě. Nechtěla jsem se tím ale stresovat a soustředila jsem se na tempo, které jsem si nastavila. A nakonec jsem moc ráda, že se mi podařilo vyhrát. Je to moje první vítězství v Českém poháru,“ řekla Miklišová, která zvítězila v čase 24:02.

Stříbrná medaile patří Kateřině Hálové, která byla v cíli o 29 vteřin později. Bronz si ze Zlína odvezla Eliška Vlachová Hutová, která ztratila ještě o minutu víc.

Mezi muži plaval nejrychleji Šimon Koblížek, který v této sezoně obhajuje celkové vítězství v Českém poháru i titul mistra republiky. Na domácího Filipa Václavíka si vypracoval v bazénu osmivteřinový náskok. Rychlejší byl pouze Jakub Mittner, který však startoval v dorostenecké kategorii.

„Do běžecké části jsem šel s tím, že za to zkusím vzít hned od začátku. Hodně jsem přitom musel běhat ve druhé dráze, protože jsem předbíhal pomalejší běžce, co startovali později. Viděl jsem, že se na mě dotahují Filip Václavík s Filipem Vabrouškem, který měl ale o jeden okruh méně. Tak jsem pak zvolnil a nechal se dotáhnout. Kolo a půl před cílem jsem za to vzal, dostal se na tempo pod 2:50 a oběma Filipům jsem utekl,“ popsal svůj závod Koblížek, který zvítězil v čase 19:45.

Druhý byl Filip Václavík s 12vteřinovou ztrátou a třetí Petr Cívela, který ztratil 62 vteřin.

Český pohár v aquatlonu bude pokračovat 18. března v Českých Budějovicích.

Výsledky

Český pohár v aquatlonu, Zlín, 5. března

Muži: 1. Šimon Koblížek 19:45, 2. Filip Václavík 19:57, 3. Petr Cívela 20:59

Ženy: 1. Lucie Miklišová 24:02, 2. Kateřina Hálová 24:31, 3. Eliška Vlachová Hutová 25:29

Kompletní výsledky najdete zde.