ASICS World Ekiden 2020 posouvá virtuální závodění na novou úroveň

ASICS World Ekiden 2020 posouvá virtuální závodění na novou úroveň

Už ti chybí závody? Ztrácíš motivaci do tréninku? Postrádáš sportovní zážitky s přáteli? Pojď si stejně jako my užít ASICS World Ekiden 2020, týmový štafetový závod, který v sobě propojí to nejlepší ze skutečného a virtuálního závodění. Registrace je zdarma.

Ekiden je v Japonsku mezi běžci o obrovským pojmem. Označuje štafetové závody, které po druhé světové válce pomohly zdecimované zemi postavit se na nohy. Jejich popularita ale přetrvala dodnes a pro řadu tamních běžců jsou ekideny prestižnější než olympijské hry. Japonská značka ASICS se nyní rozhodla uspořádat celosvětový ekiden! Cíl tohoto virtuálního štafetového závodu je stejný jako v dávných dobách -přinést radost z výkonu i z týmového zážitku sportovcům, kteří jsou teď kvůli celosvětové epidemii koronaviru rozděleni, nemohou závodit a ztrácejí motivaci. Ve stejných troskách, v jakých se nacházelo po válce Japonsko, jsou teď totiž běžecké termínovky po celé planetě. ASICS World Ekiden 2020 se uskuteční od 11. do 22. listopadu. Poběží se na maratonské distanci, kterou si mezi sebe rozdělí šest členů týmu – jednotlivé úseky mají délku od pěti do deseti kilometrů. Každý běžec si tak může najít svou vzdálenost dle chuti.

Ať seš kdekoliv, buď s přáteli

Průběh závodu bude zaznamenáván prostřednictvím platforem Race Roster a ASICS Runkeeper. Ve spojení se zařízeními Apple Watch, Garmin nebo Fitbit tvému týmu umožní sledovat jeho aktuální postavení, boj o celkové vítězství a také si užít customizovaný audio zážitek – závodníci se totiž budou moci spojit bez ohledu na to, v jakém koute světa poběží. Členové týmu si dokonce budou muset předávat digitální tasuki – tradiční pásek využívaný jako štafetový kolík při ekidenech. „Našli jsme inspiraci v jednom z nejpopulárnějších závodních formátu, které v Japonsku máme, přitom jsme se ale snažili vytvořit naprosto originální událost. Víme totiž, že lidé ztrácejí motivaci, že jim chybí spojení s dalšími běžci, proto jsme se rozhodli uspořádat závod, který svede dohromady lidi z celého světa. Každý tak může zažít atmosféru ekidenu a nikdo nepoběží sám,“ ríká Jasuhito Hirota, president a COO značky ASICS.

ASICS World Ekiden 2020 poběží také RUN magazine team. Jeho oporami budou například pětinásobný mistr republiky v maratonu Petr Pechek nebo triatlonová reprezentantka Iveta Fairaislová. Pojď do toho s námi!

Registruj svuj tým a vyhraj trika pro všechny cleny!

Dej dohromady šestičlenný tým a zdarma ho registruj na webu bit.ly/ASICS_Ekiden. Od 11. do 22. listopadu absolvuj s parťáky závod a užijte si radost ze společného úspěchu. Nezapomeň se přitom podělit o své zážitky na sociálních sítích prostřednictvím hashtagu #ASICSWorldEkiden. A pozor! Tři vylosované týmy získají závodní trika od značky ASICS!