Bedřichov, Nová Louka, Kristiánov, Jizerka. Letní „Padesátka“ opět přilákala tisíce běžců

V zimě na běžkách, v létě po svých, a to doslova. Sedmý závod seriálu Běhej lesy zavedl účastníky
do srdce Jizerských hor, do stop slavné Jizerské 50. Letní podoba legendárního závodu přivítala
2 311 účastníků, kterým nabídla hned šest tratí.

Tradičně si lesní závodníci mohli vybrat z distancí na 5, 11, 22 a 50 km, pro děti pak byly připraveny tratě na 500 a 1 000 metrů.  Od rána se na bedřichovském stadionu bylo na co dívat a čím se bavit. Běžecký festival s názvem Běhej lesy nabídl nejen celodenní závodní dobrodružství, které zahájili
ti největší vytrvalci na 50km trati, ale také celou řadu aktivit v zázemí. 

Nechyběly ani oblíbené rozcvičky s Veronikou Preti a příjemné běžecké počasí. Ačkoli předpovědi varovaly před vytrvalými srážkami, realita byla o dost příjemnější. První kapky spadly v Jizerských horách až v odpoledních hodinách, kdy většina běžců už byla v cíli. 

A tak se mohlo spontánně tleskat těm nerychlejším. Obsypaná cílová rovinka aplaudovala vítězi královské trati na 50 km Miloši Nykodýmovi, který doběhl v čase 3:11:12 hodiny. Mezi ženami si zasloužený potlesk užila suverénka ultradistancí Radka Churáňová (3:47:30). Té mohla zatleskat
i dlouholetá sokyně a kamarádka v jedné osobě, Marcela Jóglová, která dorazila na svou autogramiádu v zázemí.

Mezi účastníky nechyběl již tradiční účastník, světový šampion v boxu, Lukáš Konečný nebo Gábina Partyšová. A i když i když na pódium vystoupají jen tři nejrychlejší, odměnu si zaslouží každý. V cíli tedy čeká medaile na všechny účastníky, kteří překonali na trase sami sebe. A o tom Běhej lesy jsou.

Svou sezonu zakončí druhou zářijovou sobotu na Šumavě, u rekreačního střediska Olšina. Poběží se
za přítmí, kdy běžcům na cestu budou svítit jen hvězdy, měsíc a dobře nabité čelovky. Registrace stále běží na www.behejlesy.cz. Ale pozor, mnoho míst nezbývá, tak se svou přihláškou dlouho neváhejte.

Stejně tak upozorněte, pokud se chcete přidat k Jizerské 50 i v zimě na běžkách. Jenom doo konce září si totiž pořídit startovné za nejvýhodnější cenu. Mrkněte na www.jiz50.cz a zažijte Jizerky na vlastní běžky.