Běh do vrchu se vrátí do Prachatic!

Běh do vrchu se vrátí do Prachatic!

V červenci se do kalendáře sportovních akcí vrátí běh z Prachatic na Libín pod novým názvem XTERRA Běh do vrchu. Jak je zřejmé z názvu za znovuobnovením tradice stojí pořadatelé populárního triatlonu. Novým datem byla zvolena první červencová sobota (4. 7. 2020). Na běžce čeká intenzivní zážitek v podobě 4,5 kilometrů s převýšením 450 metrů. Většina trasy navíc vede po kamenité hřebenové pěšince, která prověří nejen fyzickou sílu, ale také technické dovednosti všech běžců.

Start závodu a registrace proběhne u vstupu do oblíbeného areálu Lesních her na prachatických Lázních Sv. Markéty. Všechny kategorie odstartují společně, do závodu se mohou hlásit závodníci od 10 do 99 let. První část povede po širších cestách a stezkách, po asi kilometru se trasa napojí na již zmíněnou hřebenovku, která je značena také jako červená turistická značka, po které doběhnou až na vrchol Libína. Nejlepší závodníci zvládnou trasu k Libínské rozhledně za 30 minut, ale čekat se bude u místní chaty i na ty pomalejší. Vyhlášení výsledků proběhne po 12 hodině, kdy ti nejlepší ve všech věkových kategoriích obdrží zajímavé věcné ceny. Pro běžce, kteří nebudou mít síly seběhnou dolů nebo vlastní odvoz bude připravena doprava zpět do Prachatic po vyhlášení výsledků. Pro ty, kteří budou chtít zůstat na vrcholu déle bude připraveno drobné občerstvení i opékání na ohni.

Přihlášky jsou v běhu na webu, startovné přijde on-line na stokorunu, v den závodu na místě na 150 Kč. Závodníci se mohou kromě sportovního zážitku těšit na profesionální servis, na který jsou zvyklí z jiných akcí české XTERRY. Start závodu je v 10:30, registrace bude na místě možná od 8 do 10 hodin.

Těšíme se na všechny sportovce první červencovou sobotu v Prachaticích!